Įvairūs

LIETUVOS RAUDONASIS KRYŽIUS SIUNČIA 100 GENERATORIŲ UKRAINAI

Šiuo metu Ukrainoje dėl apšaudymų, kurie nutaikyti į Ukrainos energetikos infrastruktūrą, beveik 12 mln. žmonių kasdien susiduria su elektros tiekimo trikdžiais arba visiškai neturi elektros. Atsižvelgiant į net 30% elektros energijos deficitą šalyje, Lietuvos Raudonasis Kryžius nupirko 100 generatorių, kurie jau kitą savaitę bus išvežti į Ukrainą.

Daugybė namų ūkių Ukrainoje šiuo metu ne tik gyvena šaltyje ir tamsoje, neturi kaip pasigaminti šilto maisto, neturi galimybės susisiekti su artimaisiais. Žmonių skaičius, kuriems tenka gyventi šaltyje ir nežinioje, jau siekia beveik 12 milijonų, todėl Lietuvos Raudonasis Kryžius, siekdamas padėti palengvinti ukrainiečių gyvenimo sąlygas šaltuoju laiku, už verslo skirtą tikslinę paramą, kuri skirta pagalbai Ukrainos žmonėms, nupirko 100 skirtingo galingumo generatorių už 120 tūkst. eurų. Prietaisai bus vežami Ukrainos Raudonajam Kryžiui, iš kur bus paskirstyti Ukrainos namų ūkiams.

„Kiekvieną dieną sekame naujienas ir kontaktuojame su kolegomis iš Ukrainos tam, kad žinotume, kokia pagalba jiems yra reikalinga labiausiai. Sužinoję, koks kiekis žmonių po paskutinių apšaudymų yra likę be elektros ir kokioje sudėtingoje situacijoje dėl elektros deficito atsidūrę milijonai namų ūkių Ukrainoje, norėjome prisidėti prie šviesesnių ir šiltesnių Kalėdų Ukrainos žmonėms“, – sako Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovė Kristina Meidė, kuri pasakoja, kad pastaruoju metu kyla problemų norint susisiekti su Ukrainos Raudonuoju Kryžiumi, kadangi dėl elektros tiekimo trikdžių visi kiek įmanoma stengiasi taupyti mobiliųjų telefonų baterijas.

Pranešimą paskelbė: Luka Lesauskaitė, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija
LIETUVOS RAUDONASIS KRYŽIUS SIUNČIA 100 GENERATORIŲ UKRAINAI