Įvairūs

Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ pranešimas: frakcija kviečia pokalbio ministrą Marių Skuodį dėl atleidžiamų Lietuvos geležinkelių darbuotojų

2022 m. vasario 14 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Antradienį Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ pokalbio Seime kviečia susisiekimo ministrą Marių Skuodį. Parlamentarai rengia susitikimą atsižvelgę į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją, kad Lietuvos geležinkelių grupės bendrovės planuoja atleisti iki 300 įvairių sričių specialistų. Be to, frakcijos nariai šiam ministrui kels ir kitus jo kuruojamų sričių probleminius klausimus.

„Dėl neapdairios Vyriausybės užsienio politikos mūsų valstybė ne tik netenka svarbių pajamų, bet ir prasideda masinis Lietuvos žmonių atleidimas iš darbo. Dėl tokio didelio žmonių atleidimo Lietuvos geležinkelių grupės bendrovėse atsakomybė krenta Vyriausybės nariui, šiuo atveju – susisiekimo ministrui. Be to, kyla ir daugiau klausimų dėl kitų ministro kuruojamų sričių – Lietuvos pašto veiklos, ekonominės situacijos Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste ir kt.“, – teigia frakcijos seniūnas Saulius Skvernelis.

Frakcijos atstovų nuomone, ministras M. Skuodis ir Lietuvos geležinkeliai privalo pateikti planą, kaip išvengti socialinių pasekmių dėl darbuotojų atleidimo, kaip ketinama pasirūpinti darbo netenkančiais žmonėmis.

Pokalbyje su ministru taip pat dalyvaus Profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė ir Lietuvos geležinkelių profesinių sąjungų susivienijimo vadovas Artūras Černiauskas.

Susitikimas vyks vasario 15 d. 9 val. Seimo Sveikatos reikalų komiteto salėje Nr. 108 (III rūmai, 1 aukštas). Jis bus transliuojamas tiesiogiai Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija
Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ pranešimas: frakcija kviečia pokalbio ministrą Marių Skuodį dėl atleidžiamų Lietuvos geležinkelių darbuotojų