Sveikata

Lęšiai – populiariausia akinių alternatyva

Kontaktiniai lęšiai, liaudiškai dar vadinami linzėmis, jau nieko nebestebina. Tiesa, prieš dešimt metų tokia naujovė atrodė kaip tikra modernumo viršūnė. Į akinius pakeitusius lęšius žiūrėjome įtariu, tačiau pilnu susižavėjimo ir nuostabos žvilgsniu. Žvelgiant į šį pilną naujovių dešimtmetį, nesunkiai pastebime, kad ši akinių alternatyva stebėtinai išpopuliarėjo. Dabar galime rasti pačių įvairiausių lęšių: nuo pačių paprasčiausių lęšių regėjimui gerinti, iki įmantriai margintų lęšių, skirtų paįvairinti įvaizdį.

Kontaktiniais lęšiais dabar prekiauja ne tik vaistinės ir optikos, bet ir specializuotos internetinės parduotuvės, grožio prekių parduotuvės ar tarpininkai. Tiesa, specialistai visgi pataria lęšius pirkti specializuotose internetinėse parduotuvėse ar optikose. Juk akys – ypatingai jautrūs organai. O apie regos svarbą tikriausiai neverta net pasakoti, todėl akimis ir jų sveikata turime ypatingai rūpintis. Seniai žinome, kad organizmui didelę žalą daro nesveikas ir nekokybiškas maistas. Lygiai tą patį galima pasakyti ir apie akis. Joms reikalinga ypatinga priežiūra. Net ir žinodami tokias savaime suprantamas tiesas, lęšių nešiotojai ne visada tinkamai rūpinasi lęšiais. Dažnai nepaiso lęšių ir laikymo skysčio galiojimo laiko, dėvi lęšius ilgiau nei yra maksimalus jų dėvėjimo terminas ir t. t. Dėl to akys sudirgsta, pakinta lęšių forma, jie sukelia nepatogumo jausmą, krenta ir t. t. Dažniausiai lęšius blogai prižiūri tie, kuriems kontaktiniai lęšiai reikalingi tik dėl pramogos. Taip vyksta todėl, kad neturima įgūdžių ir patirties kaip teisingai prižiūrėti, laikyti ir dėvėti akių lęšius.

Lęšiukas.lt pastebi, kad kontaktinių lęšių pardavimai po daugelio metų vis dar auga. Galbūt tai susiję su tuo, kad vis daugiau merginų nusprendė išbandyti spalvotus kontaktinius lęšius. O jų esama pačių įvairiausių. Nuo visiškai natūralių melsvos, žalsvos ar rusvos spalvos, iki itin efektingų jūros mėlynumo, gilaus žalumo ar netgi juodų lęšių. Spalvotus kontaktinius lęšius tikrai išsirinks kiekviena, kuri nori šiek tiek pakeisti per daug metų jau spėjusią pabosti savo natūralią akių spalvą. Šviesiaplaukės mėlynakės dabar gali virsti išskirtinėmis rudaakėmis blondinėmis, o rudaakės gali sušvelninti savo įvaizdį tapdamos romantiškomis mėlynakėmis. Tereikia tik fantazijos ir galėsite turėti svajonių akių spalvą be jokių rūpesčių.

Vis dar augantys kontaktinių lęšių pardavimai byloja dar ir tai, kad daugelis žmonių, turinčių regos sutrikimų, nesiryžta regos korekcijos operacijai. Ir tikriausiai tam yra priežastis. Regos korekcijos operacijos taip pat populiarėja, tačiau pasiryžti ją darytis yra labai rimtas žingsnis ne tik dėl rizikos, bet ir dėl to, kad nežina kokios bus operacijos pasėkmės po 20, 30 ar 40 metų, todėl lęšiai vis dar yra pati populiariausia akinių alternatyva.