Įvairūs

KVIETIMAS Į SPALIO 17 DIENOS EISENĄ "SUSITELKIMAS KOVAI PRIEŠ SKURDĄ LIETUVOJE"

LIETUVOS PROFESINĖ SĄJUNGA „SANDRAUGA“

 

KVIEČIAME Į PROTESTO MITINGĄ, EISENĄ ,,SUSITELKIMAS KOVAI PRIEŠ SKURDĄ LIETUVOJE“

Spalio 17 -oji Tarptautinė kovos su skurdu diena. Populistinės atskirų organizacijų ar asmenų kalbos ir susireikšminimas dėl vienos ar kitos socialinės grupės darbo užmokesčio arba darbo sąlygų, nublanksta kai realiai pamatome, kad absoliučiame skurde gyvena 77 tūkstančiai Lietuvos žmonių. Dėl bankų lupikavimo ir nekontroliuojamos veiklos galime sakyti, kad aukščiausi valstybės vadovai, Seimas, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija tiesiog nieko nedaro ir nedarys, kad į bankų pinkles papuolę žmonės, ypač jaunos šeimos turėtų nors kokią viltį gauti pagalbą iš valstybės institucijų.

Dėl profsąjungų teisių susiaurinimo viešai apvaginėjami dirbantieji, įvedant sumines darbo laiko apskaitas ir nemokant už viršvalandžius. Tuo tarpu Socialinės apsaugos ir darbo ministerija per visą kadenciją net piršto nepajudino ir toliau bukina žmones, kad pragyvenimo lygis kyla. Ministrei nesvarbu, kad oficialus skurdo rizikos lygis pasiekė 20 % . Tai reiškia, kad absoliučiame skurde gyvena kas 5- as Lietuvos gyventojas. Labiausiai skursta 66 metų ir vyresnio amžiaus asmenys ir tai sudaro siekia 36,5 % nuo visų gyventojų.

Ypač sunki žmonių padėtis nuo didžiųjų miestų nutolusiuose rajonuose. Manome, kad Lietuvą užvaldė bankai, maximos ir monopolijos. Visų profsąjungų pareiga imtis veiksmų, solidarizuotis ir versti valdžią tarnauti žmonėms.

Lietuvos profesinė sąjunga ,,Sandrauga“ dėl skurdinimo politikos Lietuvoje, šių metų spalio 17 dieną (antradienį), 14 val. Laisvės al. 96, Kaune organizuoja protesto renginį, eiseną „Tarptautinė akcija prieš skurdą Lietuvoje“ – Tarptautinei kovos su skurdu dienai paminėti.“ Eisena prasidės nuo Laisvės al. 46, Kaunas ir vyks prie Kauno miesto savivaldybės.

Kviečiame, visas profsąjungas, politines partijas, visuomenines organizacijas, jaunus ir garbingo amžiaus asmenis, dirbančius, studijuojančius, jaunas šeimas, visus, kurie neabejingi šios dienos situacijai Lietuvoje dalyvauti ir išreikšti savo poziciją dėl esamos padėties. Lauksime Jūsų.

Dėl pasisakymų prašome registruotis iki spalio 16 dienos telefonais: tel. nr. (8-37) 20 65 97; arba tel. Nr. +37065585311                                                     

Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ Pirmininkas                    Kęstutis Juknis

Pranešimą paskelbė: Kęstutis Juknis, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga”