Paslaugos

Kuriose pasaulio valstybėse geologiniai tyrimai yra pelningiausi?

Geologiniai tyrimai Lietuvoje iš esmės yra merdėjanti sritis, kadangi Lietuvos žemės ištekliai iš esmės yra nieko verti. Vis dėlto, tuo pačiu metu yra ne viena ir ne dvi pasaulio valstybės, kuriose geologiniai tyrimai turi gerokai didesnį pasisekimą – būtent apie tas pasaulio šalis, kuriose žmonės gali džiaugtis didžiausiais žemės turtais, šiandien ir kalbėsime.

Jungtinės Amerikos Valstijos
GeologijaJungtinės Amerikos Valstijos – ta valstybė, kurioje į geologinius tyrimus kadaise investavę žmonės gali džiaugtis labiausiai. Taip iš esmės yra dėl to, jog Jungtinių Amerikos Valstijų žemė, kalbant apie naudingąsias brangiąsias iškąsenų, yra išties pakankamai dosni. Ir nors jei kalbėsime apie pietinę JAV dalį, joje žemė tikrai nėra pernelyg derlinga šiuo atžvilgiu, prakalbus apie Aliaską abejingų neliks – šioje šiaurinėje Jungtinių Amerikos Valstijų dalyje yra gausu ne tik naftos, bet ir aukso, o prie to pridėjus ir dar pakankamai nemažą kiekį ir kiek pigesnių iškąsenų, kurių šioje JAV valstijoje yra taip pat gausu, beliks konstatuoti tai, jog Jungtinės Amerikos Valstijos iš esmės yra svajonių šalis kiekvienam, kuris užsiima geologiniais tyrimais, sukoncentruotais į brangiųjų metalų ar kitų naudingųjų iškąsenų atradimą.

Pietų Afrikos Respublika
Taip, dėl antrosios vietos šiame sąraše kaunasi tikrai gausybė valstybių, tarp kurių ir tokios naftos gavyba garsėjančios šalys kaip Kataras, Saudo Arabija ar ta pati Rusija. Ir visgi, kalbant apie bendrą naudingųjų brangiųjų metalų gavybą visas šias šalis lenkia Afrikos pietuose įsikūrusi Pietų Afrikos Respublika. Ir nors šioje valstybėje nėra ypač daug naftos, o ir kitų brangiųjų metalų ar kitų naudingųjų iškąsenų nėra ypač daug, tenka pripažinti tai, jog situaciją iš esmės keičia faktas, jog Pietų Afrikos Respublika yra viena iš tų šalių, kuriose pasaulyje atrandama daugiausia deimantų. Deimantų, kurių vieno kaina gali būti didesnė už ne vieną dešimtį ar net šimtą barelių naftos, o tai puikiai atspindi tai, dėl ko būtent ši Afrikos valstybė nusipelno vietos šiame sąraše, būdama viena iš geologiškai turtingiausių pasaulio šalių.