Grožis,  Įvairūs,  Laisvalaikis,  Paslaugos,  Pirkiniai,  Verslas

Koks inventorius reikalingas auginant tulpes ir rožes?

tulpesNorintys auginti gėles ir iš to uždirbti neturėtų galvoti, kad tai itin lengvas uždarbis – tai sunkus darbas, kuris ypač pačioje pradžioje gali pareikalauti ir nemenkų investicijų. Investuoti turėsite ne tik pinigus, bet ir savo laiką, nes vis dėlto – teks daug ko mokytis. Pagrindinė pradedančiųjų augintojų klaida yra ta, jog jie nesidomi kokios gėlių rūšys yra labiausiai perkamos Lietuvoje, todėl jie augina praktiškai viską. Jokiu būdu nepradėkite gėlininkystės veiklos nežinodami ar tam tikras gėles pavyks parduoti ar ne. Dėl šventos ramybės siūloma pradžioje pabandyti auginti tulpes bei rožes – jos tikrai yra bene labiausiai perkamos mūsų šalyje, tad jas realizuoti nebus sudėtinga.

Kas liečia kitas gėles, tai itin svarbu paminėti, kad vienoms reikia daugiau išlaidų, kitoms – mažiau. Tai reiškia, kad kai kurių gėlių išauginimui gali tekti pirkti ir specialią įrangą. Pavyzdžiui, kai kurios gėlės turi būti apdulkinamos dirbtiniu būdu, o tam reikės leisti pinigus į įrangą bei medžiagas. Kitoms gali prireikti ir dirbtinio apšvietimo, o tokiu atveju teks pirkti ir specialias lempas, teks eikvoti elektros energiją, o tai ne kas kitas, kaip nereikalingos išlaidos. Tad, pradedantieji turėtų pabandyti pradžioje auginti tulpes ir rožes – su jomis dirbti daug paprasčiau.

Rožių bei tulpių auginimui reikės tik vazonų, šiltnamių, trąšų bei vandens. Nereikės jokių šviestuvų, nebent sugalvotumėte auginti tamsiose patalpose. Minėtas gėles išauginti paprasčiau todėl, kad čia svarbu tik tinkamai paruošti oro temperatūrą bei drėgmę, todėl galima tokias gėles auginti ir žiemos metu. Kas liečia išlaidas, tai jos pradžioje visada būna didžiausios, nes tenka pirkti pirmąjį inventorių. Galima, aišku, ir sutaupyti pasirenkate kažkokias alternatyvas vazonams ar kitiems indams, kur bus auginamos gėlės. Kiti augina tiesiog žemėje, tačiau jeigu norėsite išnaudoti šiltnamių plotą maksimaliai, tai ir tų vazonų tikrai prireiks. Jums reikės kokybiškų iš šalčio nepraleidžiančių šiltnamių, nes tik jie garantuos, jog žiemos metu gėles išauginti tikrai pavyks. Taip pat teks pasirūpinti šildymu bei drėkinimo sistemomis – tai viskas ką jums teks įsigyti kalbant apie inventorių.