Verslo valdymo sistema
Verslas

Kokiam verslui skirtos verslo valdymo sistemos?

Visų pirmą, norint atsakyti į klausimą kokiam verslui yra skirtos verslo valdymo sistemos, reikėtų apibrėžti VVS reikšmę. Verslo valdymo sistema (angl. Business Management System) – tai programinė įranga, skirta kompiuterizuoti įmonės valdymą. 

Tokia sistema gali naudotis visų lygių organizacijos darbuotojai: aukščiausio lygio vadovai, skyrių vadovai, vadybininkai, buhalteriai, sandėlininkai, kadangi ji viską apjungia į vieną.

Verslo valdymo sistema yra skirta įmonėms, kurios siekia palengvinti apskaitos vedimo procesus, efektyviai išnaudoti visus resursus, valdyti kontaktus bei užtikrinti efektyvu tiekimo grandinės veikimą.

Verslo valdymo sistemos

Tokia sistema yra paprasta ir naudinga, kadangi jos dėka visi procesai yra optimizuojami. Įdiegus VVS nebelieka būtinybės naudotis pagalbinėms priemonėmis. Šios funkcijos integruojamos į vieną visumą, kuri padeda koordinuoti proceso eigą.

Verslo valdymo sistema susideda iš:

 • gamybos valdymo;
 • finansų valdymo;
 • žmogiškųjų išteklių valdymo;
 • tiekimo grandinės valdymo;
 • pardavimų ir klientų aptarnavimo valdymo.

VVS turi atsakyti į klausimus –kas yra šiandien, kas bus rytoj, o ne tai kas buvo prieš mėnesį.

Tokios sistemos sudarytos iš daugelio modulių, pritaikytų skirtingiems verslo segmentams:

 1. prekybai;
 2. gamybai;
 3. statyboms;
 4. aptarnavimo ir paslaugų sferai;
 5. nuomai;
 6. viešojo sektoriaus paslaugų organizacijos.

VVS didiną darbo efektyvumą, klientų pasitenkinimą organizacijoms teikiamomis paslaugomis.

Kokiam verslui tai reikalinga

Lietuvoje, kaip ir visose pasaulio šalyse yra kuriamos verslo valdymo sistemos, padedančios valdyti milžinišką kiekį informacijos. Tokios sistemos yra skirtos įvairaus dydžio organizacijoms, nuo mažiausių iki didžiausių.

Labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad įdiegus  verslo  valdymo sistemą ne  tik optimizuojami ištekliai, pagreitinamas informacijos pasidalijimas įmonės viduje ir/arba išorėje, bet ir įgyjamas konkurencinis pranašumas.

Sklandus procesų reguliavimas suteikia įmonei konkurencinį pranašumą vykdant užsakymus. Tad norint išsiskirti pranašumu iš konkurentų, reikėtų susimąstyti apie verslo valdymo sistemos diegimą.

Taip pat VVS yra reikalinga toks įmonėms, kurios kaupia milžinišką informacijos duomenų kiekį skirtingose programose, tuo labiau jeigu jos nėra optimizuotos.

Verslo valdymo sistemos diegimas

Tokio pobūdžio sistemos diegimas yra svarbus žingsnis įmonėms, nes tai užima nemažai resursų bei laiko. Nežiūrint į sudėtingumus, svarbu pabrėžti, kad tos įmonės, kurios įdiegė šią sistemą dabar supranta kokią milžinišką naudą ji atneša ir kaip palengvėjo darbas organizacijoje.

Diegimo projektai užtrunka iki 1 metų, stabilizavimo procesas iki pusės metų. Atkreipkime dėmesį, kad  stabilizacijos laikas po diegimo yra ypatingai svarbus, nes keičiasi dalis procesų, atrandamos naujos, dar nepastebėtos klaidos, kurias reikia sutvarkyti per artimiausią laiką.

 Verslo valdymo sistemos nauda

VVS teigiamai įtakoja darbo efektyvumą, produktyvumą bei padeda:

 • Supaprastinti ir automatizuoti verslo procesus;
 • Sujungti organizaciją su klientais ir partneriais;
 • Supaprastina pirkimų užsakymų valdymą bei atsargų valdymą;
 • Suteikia tvirtą, patikimą terpę dirbti virtualioje aplinkoje;
 • Sujungia verslo funkcines sritis: finansai, sąmatų sudarymas, projektų valdymas; pardavimai, marketingas, klientų aptarnavimas.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme verslo valdymo sistemą, jos naudą bei verslą kuriam reikėtų tokių paslaugų. Trumpai tariant, norint optimizuoti įmonės išteklius, pagreitinti informacijos pasidalijimą įmonės viduje ir išorėje, įgyti konkurencinį pranašumą reikėtų pradėti naudotis VVS.