toyota aygo
Kelionės

Kokį automobiliuką pasirinkti miestui?

Taip, automobiliuką. Ne automobilį. Taip jau surėdyta, jog maži automobiliai gerokai labiau tinka miestui, nei dideli visureigiai. Tam yra kelios priežastys. Visų pirma – kompaktiškumas. Didėjai automobilių skaičiui miestuose visame pasaulyje, kad ir kur bevažiuotume, vis dažniau susiduriame su klausimu, kur pasistatyti automobilį. O kokį automobilį lengviau priparkuoti? Didelį visureigį ar mažą automobiliuką, sudarantį kone trečdalį visureigio ilgio? Ko gero, atsakymo į šį klausimą nė nereikia. Mažas automobilis tikrai daug greičiau ras sau vietos kitų automobilių prigrūstose stovėjimo aikštelėse ir pakelėse. Kitas privalumas – automobilio ekonomiškumas. Maži automobiliai nereikalauja daug galios, todėl juose įstatyti nedidelės galios varikliai. Puikus to pavyzdys – Toyota Aygo ar Toyota Yaris automobiliai. Štai Toyota Augo turi 1 – 1,4 litrų variklius. Tiesa, yra ir sportinis Aygo variantas su 1,8 litrų varikliu. Tačiau, su tokiu automobiliuku tikrai nepalakstysite.

                  Mažos automobilio kuro sąnaudos tikrai pasijus važinėjant juo kiekvieną dieną. Net skirtumas tarp 5 ir 4 litrų šimtui kilometrų, tikrai bus matomas, jei kiekvieną dieną važinėsite bent keliolika kilometrų. Taigi, jei ketinate automobilį naudoti kiekvieną dieną, bene svarbiausias pasirinkimo kriterijus perkant bus degalų sąnaudos. Kitas dalykas, kuris yra svarbus daug važinėjant, tai automobilio saugumas. Ne paslaptis, jog saugiausiai automobiliais laikomi švedų gaminami Volvo. Tačiau, neaplenkime ir Toyotos mažylių. Štai Toyota Aygo gali pasigirti tuo, jog yra gavus net 4 iš 5 žvaigždučių, nusakančių automobilio saugumą. O saugumas kelyje – itin svarbu.

                  Jei automobiliu ketinate ne tik važinėti mažus atstumus po miestą, bet kartais ir pakeliauti kur toliau, jums reikės daugiau komforto ir vietos. Tokiu atveju rinkitės kiek didesnį automobilį nei Toyota Aygo. Kalbant apie Toyota automobilius, verta atkreipti dėmesį į Avensis ir Corolla modelius. Kurie, nors ir talpesni, tačiau jų kuro sąnaudos nėra labai didelės. Tokie automobiliai labiau tiks kelionėms, bus talpesni, komfortabilesni.

                  Kad ir kokie automobiliai jums teiktų pasigerėjimą ar net žavesį, visuomet rinkitės automobilį pagal tai, kur jį naudosite ir pagal automobilio technines specifikacijas. Svarbu kuro sąnaudos, ergonomika, saugumas, variklio galingumas. Pagal jūsų poreikius, atsižvelkite į mažas smulkmenas, kaip garso kokybė ar net muzikos grotuvo valdymas. Sėkmės paieškose!