Įvairūs,  Verslas

Kaip būti geresniu nei konkurentas?

geresnis uz konkurentaNors daugelis gyventojų tvirtina, kad Lietuvoje pradėti verslą suteikiamos visos galimybės, visgi, tai dar nereiškia, kad pastarasis bus sėkmingas ir visuomenė mielai pirks Jūsų prekes bei paslaugas. Svarbiausia patenkinti klientų poreikius, kurie dažniausiai nori tiek kokybės, tiek geros kainos (šie du poreikiai puikiai suderinami – plačiau: www.lcbuhalteris.lt. Deja, kartais pasiūlius net ir optimalius variantus tenka liūdėti prie sudužusios geldos, kadangi konkurentai geba pasiūlyti daugiau ir dar labiau patenkinti klientų norus. Konkurento nugalėjimas – ilgas darbas. Ypač, jeigu Jūsų konkurentai yra labai stiprūs varžovai. Stengtis būti geresniu reikia tikrai ne tik tuomet, kai Jūsų verslas jau bus išpuoselėtas, tačiau ir galvojant apie pirmuosius veiklos žingsnius. Tuomet viskas bus realizuojama kryptingai.

Žaiskite tik savo aikštelėje

Nesvarbu ar pradedate visiškai kitą verslą, ar paprasčiausiai persikvalifikuojate – reikia nepamiršti to, kad Jūsų konkurentai jau yra įgudę, taigi jie turi žinių bagažą padedanti patraukti visuomenę į savo pusę. Pateiksime paprastą pavyzdį. Gaminate klasikinius saldainius ir juos tiekiate konkrečiam miesteliui. Visi labai patenkinti, jūs esate lyderis. Visgi, po kiek laiko atsidaro dar vienas saldinių fabrikas, kuris siūlo inovatyvius, kiek neįprastus saldainius. Visuomenei jie patinka. Jūs supykstate ir norėdami grįžti prie lyderystės irgi pradedate gaminti neįprastus saldinius. Rezultatas – visuomenė jūsų nepriima, kadangi jūs buvote sėkmingas klasikinių saldinių kūrime, o nauja sfera buvo neapgalvota ir skubi.

Susiraskite sąjungininkų

Vienas kovoje – ne karys. Jeigu susitarsite su kokia nors panašios veiklos organizacija arba kompanija, kuri taip pat yra suinteresuota pasiūlyti kokybiškas paslaugas (arba prekes) ir padidinti pardavimus – tokiu atveju kovoti prieš konkurentus bus daug paprasčiau. Žinoma, reikia apsisaugoti nuo to, kad sąjungininkas irgi ilgainiui netaptų konkurentu. Sąjungininkų paieška labai puikus pasirinkimas tokiu atveju, kai kelios labai mažos įmonės kovoja su gigantais.

Tapkite pagrindinio šaltinio savininku

Nors šiuo metu gali pasirodyti, kad kiekvienas žmogus gali gauti tokių žaliavų, kurios jam labiausiai tinka, visgi, tam tikrų skaičius yra ribotas (ypač jeigu gaminiuose yra rankų darbo detalių arba siūlomas paslaugas gali suteikti tik tam tikra dalis žmonių). Tokiu atveju stengiantis pranokti konkurentus galite paprasčiausiai investuoti į kuo daugiau žaliavų, kad jų paprasčiausiai neliktų konkurentams. Akivaizdu, kad neturint iš ko gaminti – nebus ir gaminių.

Laiku palikite karo lauką

Jeigu matote, kad Jūsų pasirinkta strategija yra ne tokia gera, kokios tikitės, tokiu atveju kartais geriausias puolimas yra atsitraukimas. Žinoma, nereikėtų palikti priešininkų laisvoje zonoje. Reikia juos stebėti ir galvoti, kokie būdai gali padėti pasiekti geresnių rezultatų. Labai dažnai vertinant priešininkų veiksmus galima pasidaryti išvadas, kokie tolimesni žingsniai turėtų būti Jūsų. Nepamirškite, kad čia ir dabar turi tik retas, taigi labai svarbu skirti kuo daugiau laiko strategijos kūrimui ir keliavimui link savo sėkmės.

Įsitvirtink priešininko pilyje

Kaip ir politikoje, taip ir versle – geriausias būdas nugalėti priešininką yra paprasčiausiai „įsitrinti“ į jo gretas ir sužinoti jo strategiją bei tolimesnius veiksmus. Visgi, nesiūlome užsiimti neetišku verslu. Bendravimas ir juolab bendradarbiavimas visada yra labai naudingas, tačiau pastarasis neturi būti priešiškas ir stengiantis nešvariais būdais pakenkti.

Siekis pralenkti savo konkurentus yra visiškai normalus kiekvieno verslininko žingsnis. Geriausiai tai padaryti gali padėti detalus situacijos įvertinimas, analizavimas bei bandymas suvokti, kaip galite juos pranokti.