Suaugusiems

Kodėl sumažėja libido ir kaip natūraliai jį padidinti?

Libido – tai asmens seksualinis potraukis, fizinio artumo troškimas. Libido gali būti skirtingi ir tai visiškai normalu – vienam žmogui užtenka intymumo kartą savaitėje, kitam ir kartą per dieną neatrodo per daug.

Nors dažnai libido susiformuoja natūraliai, tai yra kintantis dalykas, todėl šiandien panagrinėsime, kokios priežastys lemia libido kritimą ir kaip jį vėl atgaivinti. Taigi, kodėl libido sumažėja?

Nuovargis, stresas

Nuovargis ir stresas ypač veikia mūsų seksualinį potraukį ir jį slopina, todėl, jei šiuo metu patiriate daugiau įtampos, nei įprastai, dirbate didesnį krūvį, nieko nuostabaus, jei libido priblėso ir vietoj intymių žaidimų dažniau galvojate apie miegą. Ką daryti? Jums gali padėti laiko planavimas, dienotvarkės sudarymas bei intymaus buvimo su partneriu prioritetizavimas. Pagalvokite, galbūt yra būdas pasidalinti darbus efektyviau, paliekant daugiau laiko poilsiui, tuomet ir seksualinis gyvenimas atsigaus.

Jei kasdien patiriate daug streso, mokykitės atsipalaiduoti: jums gali padėti sportas, meditacija, joga, ar tiesiog partnerio rankomis atliktas masažas, su kvapniais aliejais.

Rutina, eksperimentų vengimas

Kai kartu esate ne vienerius metus, dažnai tenka susidurti su nuoboduliu intymiame gyvenime. Jei nuolat mylitės ta pačia poza, kartojate tuos pačius scenarijus, natūralu, jog ilgainiui potraukis ima mažėti. Jei taip nutiko ir jums, pamėginkite santykius paįvairinti: jums gali padėti apsilankymas sekso prekių parduotuvėje, naujų pozų, mylėjimosi vietų išbandymas, erotinių fantazijų įgyvendinimas.

Orgazmo nebuvimas

Nors net 96% vyrų orgazmą patiria nuolat, tarp moterų skaičiai daug mažesni – tik 20% moterų patiria orgazmą kiekvieno lytinio akto metu. Jei moteris nepatiria malonumo, normalu, jog poreikis intymumui ima mažėti. Kaip tai išspręsti? Daugeliui padeda išorinė klitorio stimuliacija akto metu, savo erogeninių zonų atradimas per masturbaciją bei mokymasis pažinti savo kūną.

Hormoniniai pokyčiai, sveikatos problemos

Hormonai veikia tiek vyrų, tiek moterų libido. Moterims hormonų pusiausvyra dažnai išsibalansuoja po gimdymo, vyrams potraukis silpsta sumažėjus testosteronui. Abiejų lyčių seksualinį potraukį veikia psichikos ligos, tokios kaip depresija ar nerimo sutrikimai. Ką daryti? Pasikonsultuokite su gydytoju, atlikite reikiamus tyrimus. Taip pat, kalbėkitės su partneriu / e – tik atvirai komunikuodami rasite bendrą sprendimą.