spuogai
Grožis,  Sveikata

Klaidos, kurias darome gydydami spuogus

spuogaiSpuogai yra uždegiminė odos liga, kuri prasideda nuo užsikimšusių riebalinių liaukų, kuriose vėliau kyla uždegimas. Spuogų atsiradimo priežasčių yra be galo daug: netinkama odos priežiūra, hormonų pakitimai, pavyzdžiui, paauglystės, nėštumo ar menopauzės metu, ir t.t. Spuogai atrodo išties neestetiškai, būna skausmingi ir gilūs, o kartais gali sukelti ir psichologinių  problemų – žmogus savimi mažiau pasitiki, vengia bendravimo, todėl nukenčia jo socialinis gyvenimas.

Tad nieko nuostabaus, kad spuogų norime atsikratyti kuo greičiau, tačiau skubėjimas dažniausiai pakiša koją ir spuogų gydymo procesas užtrunka tik dar ilgiau. Taigi, kokių klaidų nederėtų daryti, gydant spuogus?

Netinkamos priemonės

Lietuviškos kosmetikos Odapro.lt gamintojai teigia, kad labai dažnai žmonės, kuriuos vargina gilūs ir pūlingi spuogai, juos bando pagydyti patys ir kosmetikos priemones renkasi, vadovaudamiesi draugų patarimais, reklamomis arba įvairiausiais nepatikimais informacijos šaltiniais. Deja, toks savarankiškas spuogų gydymas gali neduoti jokios naudos arba tik dar labiau pabloginti odos būklę. Spuogų gydymui reiktų rinktis dermatologo arba kosmetologo rekomenduojamas kosmetikos priemones nuo spuogų. Tokios priemonės yra parenkamos individualiai, atsižvelgus į žmogaus odos būklę.

Per trumpas gydymo kursas

Kai spuogai stipriai pažeidžia odą, jos atkūrimo procesas vyksta pakankamai ilgai. Vertėtų atminti, kad spuogų išnykimas dar nereiškia visiško pasveikimo. Pasak Odapro.lt specialistų, ne itin smarkiai spuogų pažeistą odą, reikia gydyti maždaug 2-6 savaites, o žmonėms, kurių oda yra labai pažeista, gydymo procesas gali trukti ir kelis mėnesius. Tad, išnykus spuogams, labai neprotinga nutraukti gydymą paskirtomis kosmetinėmis priemonėmis arba medikamentais, nes odos uždegimas gali greitai atsinaujinti.

Naudojama per daug priemonių

Greitai nesulaukus norimo rezultato, pradedama netikėti vienos ar kitos kosmetikos priemonės efektyvumu, todėl labai dažnais atvejais tokias kosmetikos priemones žmonės yra linkę pakeisti ar pradėti naudoti papildomas priemones, kurias išsirenka savo nuožiūra. Deja, daugiau tikrai nereiškia geriau, nes, maišant skirtingas kosmetikos priemones, galima tik dar labiau sudirginti odą. Odos gydymas – ilgas procesas ir su šia mintimi būtina susitaikyti.