Maistas,  Sportas,  Sveikata

Kas yra produktai sportui ir kam jie reikalingi?

Maisto papildai skirti organizmo medžiagų papildymui

Produktai sportui – tai tokie produktai, sukurti pramoniniu būdu, kurie papildo mūsų organizmą trūkstamomis ir papildomai reikalingomis maistinėmis medžiagomis, taip pat vitaminai, mineralais ir kt. Maisto papildai nėra maisto pakaitalas. Svarbiausias dalykas tuo atveju, jei užsiimame fizinio krūvio veikla ar tiesiog siekiame gyventi sveikiau bei jaustis geriau, išlieka subalansuota mityba, sportinis krūvis.

Padidėjęs medžiagų poreikis

Tačiau, nepaisant to, pasitaiko tam tikros žmonių grupės, kurio yra tarsi rizikos grupėje. Tam tikromis žmonių grupėms padidėja rizika nesurinkti pakankamai maistinių medžiagų ar kitų medžiagų vien tik su maistu. Viskas būna dėl to, nes kai kuriais atvejais reikalingų medžiagų poreikis yra stipriai išaugęs ir reikalinga vartoti papildomus preparatus, kad tą trūkumą galėtume kompensuoti bent jau tokiu būdu, o ne natūraliai.

Rizikos žmonių grupės

Žmonės skirstomi į įvairias grupes: tai gali būti vyrai ir moterys, jauni ir pagyvenę žmonės, sportuojantys ir nesportuojantys, vaikai ir suaugę, visaėdžiai ir veganai bei daug kitokių skirstymų. Gal šį skirstymą galima padaryti išvadą, kad tokie žmonės ne tik atrodo skirtingai, bet ir maitinasi, juda skirtingai ir apskritai. Apžvelgiant jų vidinius aspektus, galima pastebėti, kad dėl skirtingo gyvenimo būdo ir kiekvieno organizmo parametrų, susiduriama su skirtingomis problemomis, kurios gali kiltis kiekvienam iš šių žmonių. Tuomet svarbiausia yra šias problemas identifikuoti pačiu laiku ir imtis priemonių joms išspręsti ir užkardyti. Tad nuo kalbų pereikime prie darbų ir apžvelkime pagrindines rizikos žmonių grupes. Nustatę atskiras žmonių grupe, galėsime išsiaiškinti, kokių maistinių medžiagų ar mineralų reikia kiekvienai iš šių grupių labiausiai ir su kokia trūkumo rizika susiduriama.

Žmonių grupės pagal amžių, gyvenimo būdą arba kitus parametrus

  • Sportininkai: tai žmonės, kurie sportuoja ar užsiima aktyviu gyvenimo būdu. Šiems žmonėms dėl fizinio aktyvumo, išauga maistinių medžiagų poreikis. Tad norint auginti raumenis, tikslinga valgyti daugiau baltymų turinčių produktų, taip pat reikalingi maisto papildai sportui, tokie kaip proteinas, BCAA, kreatinas. Taip sportiniai rezultatai žymiai pagerės.
  • Žmonės virš 50 metų amžiaus: tai vyresnio amžiaus žmonės, kurie ypač dažnai susiduria su vitaminų trūkumu. Tad šiems žmonėms papildomai reikėtų vartoti vitaminą D ir vitaminą B12 arba tiesiog vartoti multivitaminų kompleksą, kad organizmas būtų aprūpintas reikalingais vitaminais ir mineralais.
  • Vaikai iki 5 metų amžiaus: tai yra augantis organizmas. Jeigu vaikas pasižymi puikiu apetitu, tuo atveju maisto papildai nėra reikalingi. Tačiau jeigu suvalgoma nepakankamai subalansuoto ir sveiko maisto, vertėtų į vaiko racioną įtraukti vitaminą A ir vitaminą C.
  • Veganai: tai žmonės, kurie nevalgo gyvulinio pobūdžio produktų. Tad nevalgant mėsos, sunkiau surinkti kai kuriuos vitaminus, tad vertėtų pagalvoti apie vitamino B12 ir vitamino D2 papildų vartojimą.

Apibendrinimas

Produktai sportui – tai produktai, sukurti tam, kad papildytumėte organizmą reikalingosmis medžiagomis. Tų medžiagų rūšys ir kiekiai priklauso nuo to, kokiai žmonių grupei priklausote ir ar esate rizikoje. Gyvenikite sveikai ir būkite su Sportuojantys.lt

Gali būti aktuali nauja sportinė apranga