Sporto mityba
Maistas

Sporto mityba ir fizinis krūvis – tai, ko reikia mūsų kūnui

Pastaraisiais metais labai dažnai yra kalbama apie didžiulę sporto įtaką mūsų gyvenimui. Žmonės skatinami daugiau judėti ir pasirūpinti pakankamu fiziniu aktyvumu, tačiau tokiais atvejais pakankamai retai užsimenama apie sveiką ir subalansuotą mitybą – lyg tai nebūtų svarbiu veiksniu aktyviai ir atsakingai sportuojant. Tačiau jei norite, kad sportuoti būtų lengviau ir efektyviau, o pasiekti rezultatai būtų kur kas geresni – tinkama sporto mityba yra tiesiog būtinas sveikos gyvensenos ingredientas.

Kaip bebūtų, nemaža dalis žmonių vadovaujasi mitais, todėl susidaro labai neteisingą ir kai kuriais atvejais netgi žalingą nuomonę, neleidžiančią jiems pasiekti užsibrėžtų tikslų. Pavyzdžiui, jei jūs ilgą laiką nesportavę savo fizinį krūvį staiga gerokai padidinsite ir nepasirūpinsite sveika bei subalansuota mityba, neilgai trukus jūs susidursite su pervargimu ir išsekimu. Tokiu atveju jūs tiesiog nebegalėsite judėti toliau – neturėsite energijos, jums skaudės raumenis, galbūt patirsite fizinių traumų ir negalėsite efektyviai atsistatyti. Galiausiai jūs imsite manyti, kad sportas yra ne jums, todėl nuleisite rankas ir viską mesite. Deja, bet su tokiomis situacijomis susiduria labai didelė dalis žmonių, kurie nori pagerinti savo sveikatą ir fizinę formą.

Todėl jei jūs nenorite susidurti su tokiais nepatogumais, atminkite, kad subalansuota ir tinkamai pasirinkta sporto mityba turi neįkainojamą įtaką jūsų norimų rezultatų siekimui. Ir svarbiausia, kad sporto mityba turėtų būti pasirūpinta iš anksto, o ne tuomet, kai sportuojant jums ims stigti jėgų ir noro.

Taip pat aktualu paminėti, kad tiek suvartojamo maisto kiekis, tiek ir fizinis krūvis turėtų būti didinamas palaipsniui – nepaisant to, kokie bebūtų jūsų pagrindiniai tikslai. Kai daugybę metų žmogus neskiria pakankamai dėmesio savo mitybai ir sportui, galiausiai permainų reikia imtis iš lėto, palengva ir neskubant. Jūs neturite savo kūnui sukelti didelio streso. Be to, pernelyg drastiški ir greiti pokyčiai gali neigiamai paveikti ir jūsų psichologinę būseną, todėl jei norite to išvengti ir sistemingai judėti į priekį, sumažindami tikimybę viską mesti, nepamirškite šių patarimų, kurie leis jums būti labiau užtikrintiems ir geriau pasiruošusiems.