Kanelės yra tikra paslapties skraiste apipintas desertas apie kurį esate girdėję visi, net jeigu jo ir neragavote. Dažniausiai, ką tenka išgirsti – jei jau pradėjai valgyti kaneles, sustoti bus sunku. Ne vienas saldumynų mėgėjas pasakoja, jog iš pradžių juokėsi iš tokio teiginio. Bet kai paragavo pirmą kartą kanelių, ne juokais susirūpino – kaip nustoti valgyti? Be abejonės, taip kalbame šiek sutirštindami spalvas. Tačiau kanelės iš tiesų yra ypatingas prancūziškas desertas, kuris ilgai neleidžia pamiršti savo skonio. Tą puikiai įrodo Bijola kanelės.
Jeigu esate patyręs desertų kepėjas, galite imtis kanelių gamybos. Tikriausiai įvairios virtuvės darbų subtilybės jums nėra jokia naujiena. Tuo tarpu, skanėstų gamybos naujokams iš pradžių dera savo jėgas išmėginti gaminant paprastesnius gaminius. Anot profesionalų, kai įgunda ranka ir akis, tuomet galima atsiversti ir sudėtingesnius receptus. Tad kuo ypatingu pasižymi tos garsios kanelės?
Pirmiausia atskleisime jų sudėtį – kiaušiniai, pienas, cukrus, miltai, vanilė ir romas. Atrodo, išties nieko sudėtingo. Tačiau, kepant kaneles, labai svarbu yra tinkamos šių produktų proporcijos, nesupainiota darbų eiga, tinkama temperatūra ir kiti aspektai, kurie ir lemia šių paslaptingų skanumynų kokybę.
Kaip sako meistrai, kad kanelės būtų skanios, jos turi būti iškepusios. Tai reiškia, jog paviršiuje negali būti nė menkiausio neiškepusio plotelio. Visa kanelė turi būti pasidengusios tolygia, traškia, blizgia plutele. Su pridegusia kanele taip pat nelaimėsite virtuvės šefo vardo. Taigi, kiekvienas ingredientų gramas ir kiekviena kepimo minutė yra be galo svarbios.
Beje, paminėsime, jog tikrai kokybiškai pagamintos kanelės vidus yra visiškas kontrastas jos išorei. Jis privalo būti šlapias, minkštas ir, neabejotinai, korėtas. Tuomet tikrai galima tvirtinti, jog negalėsite sustoti valgyti kanelių.