Koso sala
Kelionės

Kaitavimas Koso saloje

Koso salaKaitas, verčiant pažodžiui, tai aitvaras. Tai kaži kodėl kaitavimo nevadina aitvaravimu? Paprasta – šį žodį iš karto pabraukia automatinis kalbos redaktorius. Taip jau yra. Na o Koso sala – lietuvių ytin pamėgta sala Viduržemio jūroje, priklausanti Graikijai. Ši sala yra rytinėje jūros dalyje, netoli nuo pačios Graikijos, dar arčiau šalia kitos, ne mažiau populiarios Rodo salos. Koso sala yra tikras vandens sporto entuziastų rojus, tame tarpe ir kaituotojų. Nieko keisto ž juk čia daug jūros, paplūdimių, nuolat nerimstantis vėjas ir šilti, saulėti orai.

Pabandykime pasigilinti, ką gi kaitavimas reiškia iš tikrųjų, pamiršę visokius kalbos redaktorius ir panašius dalykus. Principas gana paprastas. Jei įsivaizduojate burlentę – plūduriuojančią specialios formos lentą, prie kurios pritvirtintas burė, galite pabandyti įsivaizduoti ir kaitavimo įrangą. Ją sudaro labai panaši lenta, tiesiog vietoj burės jums tenka laikyti specialių aitvarą, dar vadinamą jėgos aitvaru. Jo gana didelis plotas, kad ne ytin stiprus vėjas galėtų jus traukti vandens paviršiumi, daryti įvairius triukus bei kitaip žavėti aplinkinius. Atsiprašau visų kaitavimo specialių, jei kažką primelavau – nagi reikia bent kiek nors apšviesti tautą.

Koso saloje kaitavimo įrangą galima tiesiog išsinuomoti. Gabentis lėktuvu savo aitvarą dar nebūtų labai problematiška, tačiau visą lentą – jau kur kas sudėtingiau. Kai tuo tarpu tiek Kose, kur yra salos oro uostas, tiek ir kituose miestuose bei miesteliuose paieškojus dažniausiai galima rasti kaitų nuomos punktų. Galima netgi užsirašyti į kaitavimo kursus, kur gausite ne tik kursus, bet ir profesionalių, nuolat vandenyje mirkstančių trenerių patarimus bei pamokymus. Tokie kursai Koso saloje, kaip beje ir visur pasaulyje, gali trukti vos nuo vienos valandos iki visos savaitės intensyvios programos. Per valandą jūs galite sužinoti labai daug pagrindų, toliau belieka treniruotis patiems. Per savaitę, kiek dažniausiai ir trunka atostogos Kose, galima jau gerokai pramokti kaitavimo meno, pereiti nuo paprasto plaukimo prie nesudėtingų triukų.

Koso sala, kaip ir Koso miestas, patogus tuo, kad tai – turistų traukos centras, pietų Europos kurortas. Tai reiškia, jog čia viskas pritaikyta turizmui ir turistams – yra didelis viešbučių pasirinkimas, gausu kavinių bei restoranų, yra naktinių klubų, kitų įvairių vandens ir sausumos pramogų, tiek aktyvių, tiek ir pasyvių. Koso saloje verta pakeliauti ir daugiau, aplankant kitus salos kampelius. Netgi verta pamąstyti apie kaitavimą įvairiose salos vietose – taip geriau priprasite prie skirtingų sąlygų, skirtingų bangų, gylių, paplūdimio pločio ir kitu aspektų. Tokia patirtis leis jaustis gerokai labiau pažengusiais nei nuolat murkdantis vienoje vietoje, prie kurios labai greit priprasite.