Sardinija
Kelionės

Rudens saulės beieškant

SardinijaAtsidžiaugę neilga mūsų vasarą ir nuo rugsėjo vėl rimčiau pasinėrę į darbus, jau vos praėjus kelioms dienoms po atostogų imame netyčia galvoti apie kitas keliones, saulėtus kraštus, nuotykius ir patyrimus. Nejučia keliaujame tikrinti aviabilietų kainų, žiūrime, kokių orų galime tikėtis viename ar kitame kampelyje ir jau visai intensyviai imame derintis laiką, kada gi galėtume bent trumpam ištrūkti kur nors pailsėti. Ir galų gale ištrūkstame – atostogos vos vieną kartą per metus jau liko praeityje. Dabar ir nebrangu, ir paprasta keliauti dažniau, trumpiau. Tiesa, kelionių laiko trumpėjimas taip pat pastebimas – daugelis renkasi geriau per metus aplankyti tris skirtingas šalis per metus, pabuvoti ir Norvegijoje, ir Sardinijoje, ir Egipte, negu ištisas tris savaites leisti mūsų Šventojoje ir skųstis kainomis ir blogu oru.

Tokios išaugusios galimybės neabejotinai pakeitė ir kelionių agentūrų veiklos kryptis. Jei seniau reikėjo darbo įkarštis būdavo vasara, kuomet daugelis atostogauja ir ieško kur pakeliauti, tai pastaraisiais metais vis daugiau ieškoma kelionių ir rudenį, ir žiemą, ir pavasarį. Daugelis grei suprato, jog Viduržemio jūros regionas su Sardinija, Maljorka, Kosu bei Rodu puikiai tinka atostogoms kone visus metus. Labai išpopuliarėjo ir slidinėjimas, tad kelionių agentūros nenuobodžiauja ir žiemą. Vis tik dažniausiai šaltuoju, nykiuoju metų laiku dažniausiai ieškome nors trupučio saulės ir šilumos.

Net ir savaitgaliui kur nors nuskristi tapo kone įprastas dalykas ne vienam. Ūkanotą ir lietingą rudenį neišvengiamai žvilgsniai krypsta į pietus. Ir jau minėta Sardinija, kitos salos, Italija ar Ispanija tam tikrai puikiai tinka. Net spalio mėnesį čia galima tikėtis tikrai šiltų maudynių ir karštos saulės, nors kai kurie, kiek atsparesni šalčiui, gerų orų sulaukia ir sausio mėnesį. Žinoma, tokiu sezonu geriau keliauti dar piečiau – į Egiptą, Tunisą ar Kanarų salas. Kita vertus, savaitgaliui skristi į Afriką neatrodo labai gudru. Tuo tarpu Sardiniją ar Maljorką galime pasiekti vos kelias valandas. Net ir pusantros dienos šiltame pietų kurorte galima gerokai atsigauti nuo lietingai melancholiško ir tamsaus lietuviško rudens. Tad tereikia nebijoti pasiryžti nusipirkti tuos bilietus, užsisakyti viešbutį ir drąsiai leistis į nuotykius.