Verslas

Kaip nustatyti miško kainą?

Dažnai galime pamatyti, kad įmonės ar net privatūs asmenys perka mišką. Prie tokių misko-kainaskelbimų pridedama ir tai, kad superka brangiai, moka iš karto ir naudojami kiti viliojamo būdai, kurie, atrodo, reiškia, kad supirkėjams tiesiog būtinai reikia to miško. Iš tiesų, parduodamo miško kaina yra labai maža, palyginti su tuo, kiek iš miško galima uždirbti, o tiksliau, kiek uždirbama iš medienos.

Atrodytų, kad tuomet visai neapsimoka parduoti turimo miško, tačiau kuomet pradedama skaičiuoti kiek uždirbtumėte kirsdami ir realizuodami medieną patys kyla tik dar daugiau klausimų, kodėl gi tie, kurie perka mišką siūlo vos ne tiek pat, kiek uždirbtumėte apsiimdami mišką kirsti patys. Kur gi slypi paslaptis? O ji labai paprasta.

Kuomet mišką kirsite patys, Jums reikės samdyti žmones, nuomotis techniką tiek kirtimui, tiek išvežimui (išskyrus tuos atvejus, jei kirsite tik labai mažą mišką), reikės ieškoti, kas supirktų medieną, o per tą laiką ją reikės apsaugoti, taip pat, susitvarkyti nemažai dokumentų, būtinų miško kirtimui, susimokėti įvairius mokesčius realizavus medieną, teks pasirūpinti ir miško atkūrimu, kitomis būtiniausiomis sąlygomis, kurių kai pradedi domėtis tik daugėja. Taigi, sugaišite daugybę laiko, kurį galėtumėte skirti savo darbams ar poilsiui, o pelnas po visų mokesčių ir atsiskaitymų už suteiktas paslaugas tik kris. Be to, Jūs, greičiausiai, neparduosite medienos už tokią kainą, už kokią sugeba parduoti šiame versle didelį įdirbį turinčios įmonės. Tad miško kaina, kurią pasiūlys tie, kurie perka mišką greičiausiai bus tik nežymiai mažesnė už tą, kurią gautumėte apsiimdami viską daryti patys, o visas procesas užtruktų nepalyginamai trumpiau.

Įvertindami Jums siūlomą miško kainą (ją galite palyginti su registrų centrų pateikiama vidutine rinkos verte), palyginę ją ir savo laiką, kurį sugaištumėte minėtu atveju, pasvarstykite, kas labiau apsimoka. Greičiausiai ilgai svarstyti neteks ir šiek tiek pasiderėję parduosite mišką tiems, kurie jį perka, nes tai tikrai gerokai paprastesnis, greitesnis ir daugeliu atvejų Jums palankesnis sprendimas, nebent norite laisvu laiku padirbėti savo turimame miške, taip pailsėdami nuo sėdimo ar psichologiškai sunkaus darbo.