Pirkiniai

Kaip išsirinkti diktofoną. Vol. 5

DiktofonaiAnkstesnėse dalyse, iš esmės, buvo aptartos visos esminės diktofonų savybės ir charakteristikos. Susipažinus su šia informacija daug lengviau priimti tinkamą sprendimą kurie diktofonai geresni už kitus ir tinkamiausi jums – tereikia skirti šiek tiek savo brangaus laiko ir peržiūrėti daugumos pasiūloje esančių diktofonų technines specifikacijas. Aptarus pagrindinius dalykus lieka tik įvairios smulkmenos, prie kurių galima kabinėtis atsirinkus kelis, itin šaunius diktofono modelius, kurių darbiniai parametrai ir kainos palyginti vienodi. Visgi – šios smulkmenos nėra jau tokios nereikšmingos – kai kurios gali itin palengvinti Jūsų darbą su diktofonu.

Diktofono įjungimas

Viena iš šauniausių skaitmeninių diktofonų savybių tai VCWA (Variable Control Voice Actuator) – diktofono paleidimas garsu. Tokio tipo diktofonai reaguoja į tam tikrą, iš anksto nustatytą, decibelų kiekį ir automatiškai įsijungia bei pradeda įrašinėti. Itin patogi funkcija slaptiems įrašams kurti. Ne toks modernus, tačiau taip pat efektingas metodas išvengti rankinio diktofono įjungimo – žadintuvo funkcija, kurios dėka diktofonas įsijungia iš anksto nustatytu laiku. Modernūs skaitmeniniai diktofonai turi gausybę įvairiausių funkcijų bei patobulinimų, kurias kiekvienas pritaiko sau.

Papildomos diktofono savybės

Brangesniuose garso įrašymo prietaisuose galima rasti netgi įrašo redagavimo bei koregavimo funkcijas, kurių dėka galima atlikti pagrindinius karpymo ar nereikalingo triukšmo šalinimo veiksmus. Jei ši funkcija jums aktuali – ieškokite jos techninių parametrų lentelėje. Neabejotinai svarbi diktofono atminties laikmena- nors čia ypatingo pasirinkimo nėra – pagrinde standartinės „Secure Digital“ arba „CompactFlash“ kortelės, žinoma, kuo didesnės – tuo geriau. Taip pat svarbi diktofono pajungimo prie personalinio kompiuterio savybė – tai daryti derėtų ne tiesiogiai jungiant diktofoną i kompiuterio USB lizdą, o su papildomu laidu, apsaugančiu prietaisą nuo gedimo. Taigi, besirenkant tinkamą diktofoną derėtų realiai įvertinti kurias iš tų, itin patrauklių, papildomų funkcijų jūs išties naudosite ir kiek jos bus jums reikalingos, jog po kurio laiko tiesiog nepasijustumėte išmetę pinigus į balą.