lovyte kudikiui
Namams

Kaip išrinkti lovytę kūdikiui? 5 praktiniai patarimai

lovyte kudikiuiJei ieškote lovos naujagimiui, privalote atsižvelgti į specialistų patarimus ir įvertinti artimųjų rekomendacijas. Nepamirškite, kad augančiam organizmui būtina gerai pailsėti. Beje, lova turi būti ne tik patogi, bet ir saugi, t. y. ji turi užkirsti kelią bet kokioms galimoms nelaimėms. Ieškodami visus jūsų lūkesčius atitinkančio gaminio, pirmenybę skirkite aukštos kokybės lovoms ir žinomiems prekių ženklams.

Saugumas

Vaikiškų baldų prekyba atitinka net ir išrankiausių klientų poreikius, todėl ieškodami lovytės savo mažyliui, būkite itin griežti. Svarbiausias aspektas, į kurį privalote atkreipti dėmesį, yra lovos saugumas ir ergonomiškumas. Nepamirškite, kad jūsų vaikui visiškai nesvarbi lovos spalva ar dizainas, šiuo metu jam reikia maksimalaus komforto ir saugumo, todėl lova privalo turėti užapvalintus kampus, kurie apsaugos mažylį nuo galimų traumų. Įvertinkite lovytės grotų tarpus – jie turi būti pakankamai maži, kad vaikas pro juos negalėtų iškišti galvytės. Idealiausias variantas – 7 cm tarpai. Lovytė turi būti tvirta ir turėti kiek įmanoma mažiau suveržiamų detalių. Rekomenduojama rinktis gaminį su pakeliamu šoniniu turėklu, kuris suteiks galimybę patogiai ir saugiai paguldyti mažylį į lovą. Būkite atidūs, ieškodami čiužinuko – jis turi būti tokio dydžio, kad šonuose likę tarpai nebūtų didesni nei 5 cm.

Lovytė su ratukais

Baldų gamyba gali patenkinti bet kokius užsakovo poreikius, todėl vis daugiau jaunųjų tėvelių pageidauja lovytės su ratukais – tokia lovelė yra lengvai transportuojama ir perstumiama iš vieno kambario į kitą. Jei pageidaujate minėtosios konstrukcijos, įsitikinkite, kad ratukų fiksacija yra pakankamai saugi ir tvirta. Tiesa, itin stiprus ir atkaklus vaikas gali išjudinti net ir pačią patikimiausią konstrukciją. Beje, lovos su ratukais paprastai kainuoja šiek tiek daugiau.

Poziciją keičiantis dugnas

Vienas svarbiausių kūdikio lovytės privalumų yra reguliuojamas dugnas, t. y. dugno aukštis gali būti keičiamas priklausomai nuo vaiko ūgio. Kol vaikutis mažas ir silpnas, lovytės dugnas užkeliamas aukščiausiai – taip vaikutį lengva iškelti iš lovos ir paguldyti atgal. Paaugusio vaiko, gebančio atsistoti ir išsilaikyti rankomis už grotų, lovos dugnas nuleidžiamas žemiau – taip mažylis apsaugomas nuo persisvėrimo ir iškritimo galimybės. Tiesa, atidžiai stebėkite savo vaiko judesius – siekiant išvengti nelaimės, lovytės dugną būtina nuleisti vos tik vaikas bando stotis.

Lovytė su stalčiumi

Vis didesnio pirkėjų dėmesio sulaukia vaikiškos lovelės, turinčios specialų stalčių, skirtą rūbams, patalynei ar žaislams susidėti. Tai itin patogu tuo atveju, jei neturite ar negalite skirti papildomos vietos vaiko daiktams. Paprastai tokie stalčiai yra gana patogūs ir talpūs, lengvai atidaromi ir uždaromi. Tiesa, stalčių turinčios lovytės yra kur kas sunkesnės ir paprastai gerokai brangesnės.

Dizainas

Lovytės dizainas yra laisvai pasirenkamas dalykas. Paprastai šis baldas derinamas prie bendro būsto interjero, jo stiliaus ir spalvų. Specialistai rekomenduoja rinktis natūraliais (ar kiek įmanoma natūralesniais) dažais apdirbtą lovytę, kuri nekenks vaiko kvėpavimo takams ir nesukels alerginės reakcijos. Jei norite suteikti jaukumo, papuoškite lovą baldakimu ar prie šonų kabinamomis medžiaginėmis kišenėlėmis. Nepamirškite dailių kabančių žaisliukų.