Namams

Ką reikia žinoti apie elektros skydo pasirinkimą?

Tiek įrenginėjant naują būstą, renovuojant seną ar verslo, gamybos paskirties objektą, elektros instaliacijos įrengimas yra įprasta praktika, kuriai reikalinga skydinė. Atsižvelgiant į objekto dydį ir elektros taškų poreikį, svarbu pasirinkti tinkamą elektros skydą su atitinkamu modulių skaičiumi. Tačiau dar iki jos įrengimo būtina paruošti elektros instaliacijos schemą.

Renkantis skydus būtina atkreipti dėmesį į keletą aspektų. Iš anksto numatyti skydinės vietą, geriausia rinktis komplektuojamą su įranga, atsižvelgti į elektros skydo įrengimo ir prijungimo ypatumus. elintosprekyba.lt siūlo elektros spintas tiek automatikai, tiek elektros instaliacijai su visais reikalingais priedais bei skirtingo tipo sistemas. Skydai gali būti skirstomieji ir standartiniai, išoriniai arba įleidžiami, plastikiniai arba metaliniai.

Privatiems namams bei butams dažniausiai montuojami atsparūs karščiui plastikiniai elektros skydai, kadangi jie yra patrauklesnės išvaizdos, estetiškai atrodo. Tuo tarpu pramoniniams objektams montuojami metaliniai skydai.

Kaip jau buvo minėta, elektros skydas parenkamas atsižvelgiant į patalpose numatytų elektros energijos suvartojimo taškų skaičių. Kuo daugiau patalpų, įvairių prietaisų ir vartojimo šaltinių yra numatyta, tuo didesnis modulių skaičius turi būti elektros skyde. Atsižvelgiant į tai, jame bus įrengiami perjungimo, apsaugos, valdymo ir matavimo prietaisai. Reikėtų neužmiršti taip pat ir papildomų modulių, jeigu ateityje tektų padidinti elektros energijos pajėgumus.

Paprastai skirstomieji elektros skydai komplektacijoje turi specialųjį bėgelį, skirtą pritvirtinti įtaisus, automatai, paskirstymo magistralės, jungiamieji laidai bei elektros skaitiklis. Renkantis elektros skydą, skaitikliui taip pat būtina numatyti vietą, jeigu yra reikalinga.

Priklausomai nuo to, kokiam objektui skydas yra montuojamas, gali tekti įrengti papildomus elektros pajėgumus užtikrinančius automatus. Jeigu reikalinga, pagalbinėse patalpose ar garaže galima įrengti jungiklį, skirtą trifazei srovei. Saugiam veikimui skyde būtina sumontuoti aukštos ir žemos įtampos perjungimo jungiklius.