Įvairūs

Išsaugokime nepriklausomybę!

Brangieji,

   Artėja graži kovo 11-sios diena, kuri pažymi 1990 m. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą – vieną iš svarbiausių Lietuvos istorijos datų. Tą dieną Aukščiausioji Taryba – Atkuriamasis Seimas pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktą. 

   Iš visų Europos šalių Lietuva išsiskiria savo istorija ir  ypač sunkiu keliu, kurį teko nueiti dėl savo laisvės. Šiam tikslui pasiekti prireikė visų Lietuvos žmonių susivienijimo ir pasiaukojimo. Pradedame užmiršti istoriją. Dabartinė visuomenė vis labiau tampa susiskaldžiusi, dėl greitų, nepasvertų ir paviršutiniškų sprendimų.

   Žiniasklaidoje pasirodo prieštaringa informacija, kuri klaidina mūsų šalies piliečius. Prie to prisideda ir Vyriausybė, kurios narių nuomonės labai dažnai išsiskiria. Žmonėms darosi sunku atskirti, kas sako tiesą ir kokios žinios yra tikros, kurias derėtų palaikyti. Būtina pažymėti, kad šiai dienai socialinis dialogas tarp profsąjungų ir Vyriausybės yra  sumenkintas, o tai veda prie aklavietės bei tautos priešpriešos.

   Graudu matyti, kaip buvęs premjeras, Europarlamentaras leidžia sau viešai įžeidinėti, menkinti Lietuvos valstybės vadovą. Tačiau jis pats, turėjęs sprendžiamąją galią vyriausybėje, kaip premjeras nieko nedarė, kad padėtis jo valdymo metu keistųsi.  Viešinami siauri, partiniai, destrukciniai siekiai nušalinti Prezidentą nuo valstybės valdymo tarptautiniu mastu. Didžiules pinigines sumas gaunantis Europarlamentaras atvirai tyčiojasi iš dirbančiųjų žmonių kasdienybės, negerbia net Konstitucijoje įtvirtintų nuostatų.

   Lietuvos profesinė sąjunga ,,Sandrauga“ pažymi ir gerbia Jo ekscelencijos Prezidento Gitano Nausėdos nuolatinį rūpestį žmonėmis ir socialinio dialogo skatinimu. Prezidento darbai žmonių gerovei,  Lietuvai yra akivaizdžiai matomi ir palaikomi dirbančiųjų ir jų atstovų.

   „Nėra žmogaus, kuris nemylėtų laisvės, bet teisingasis reikalauja jos visiems, o neteisingasis – vien sau.“ (Autorius Karlas Liudvikas Biornė). Taip galima pasakyti apie susidariusios daugumos Seime  planus.

LPS „Sandrauga“ sveikindama nepriklausomybės atkūrimo dienos proga  linki stiprios sveikatos Jo Ekscelencijai LR Prezidentui, jo komandai  ir visiems Lietuvos žmonėms, jų šeimos nariams, bei artimiesiems. Linkime šioje sudėtingoje situacijoje sugebėti atskirti tikrąsias vertybes, puoselėti Lietuviškąsias tradicijas bei papročius, gerbti šeimos institutą ir kartu stiprinti Mūsų Tėvynę.  Visi kartu išsaugokime Nepriklausomybę.

 

Nuoširdžiai Jūsų, Kęstutis Juknis

Lietuvos profesinių sąjungų federacijos ,,Sandrauga” pirmininkas

 

Pranešimą paskelbė: Kęstutis Juknis, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“