Įvairūs

Inovatyvus fondas investuos į „Lietuvos Junior Achievement“ programas baigusių jaunųjų verslininkų startuolius

Mokinių ir jaunimo antreprenerystės ir finansinio raštingumo ugdymo programų lyderė šalyje „Lietuvos Junior Achievement“ įkūrė inovatyvų fondą organizacijos veiklai finansuoti. Neliečiamojo kapitalo fondo „Jaunaragiai“ lėšos bus investuojamos į startuolius – visų pirma, „Lietuvos Junior Achievement“ programas baigusių jaunųjų verslininkų projektus.

Fondo investicijų grąža bus pasitelkiama organizacijos veiklai ir programoms vykdyti, dalį lėšų nukreipiant į naujus steigiamus startuolius. „Lietuvos Junior Achievement“ yra pirmoji iš visame pasaulyje veikiančių „Junior Achievement“ organizacijų, įsteigusi neliečiamojo kapitalo fondą ir taikančių tokį veiklos finansavimo modelį.

Padės kurtis naujiems vienaragiams

„Kurdami šį unikalų fondą siekiame kelių tikslų. Visų pirma – užtikrinti tvarų „Lietuvos Junior Achievement“ veiklos finansavimą, kad galėtume ir toliau sėkmingai ugdyti šalies jaunosios kartos verslumą bei prisidėti prie Lietuvos ekonominės gerovės kūrimo. Antra, siekiame mūsų programų alumnams toliau padėti įgyvendinti jų verslo idėjas.

Neabejojame, kad fondas padės jauniesiems verslo talentams sukurti ir išvystyti ne vieną vienaragį, t.y. startuolį, pasiekususį 1 mlrd. dolerių įvertinimą oficialaus sandorio metu. Šią ambiciją ir atspindi fondo pavadinimas“, – komentuoja Andželika Rusteikienė, „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė.

Neliečiamojo kapitalo fondas (angl. edowment) filantropų ir rėmėjų paaukotas lėšas valdo siekdamas investicijų grąžos, iš kurios ir finansuojamas konkretus projektas ar koks nors kilnus tikslas, kuriam telkiama parama – pavyzdžiui, mokymo įstaigos ar nevyriausybinės organizacijos veikla. Tokie fondai yra pasaulyje paplitęs labdaros ir paramos modelis, neretai taikomas aukštųjų mokyklų veiklai finansuoti.

Pasak fondo „Jaunaragiai“ įkūrėjų, neliečiamojo kapitalo fondų lėšos dažnai investuojamos į vertybinius popierius, nekilnojamąjį turtą ar kitas mažesnio rizikingumo turto klases. O fondas „Jaunaragiai“ ypatingas tuo, kad visos jo investicijos nukreipiamos į startuolius, pasižyminčius didele rizika, bet ir didele galima grąža.

Neabejoja programas baigusiais talentais

„Prisiimame riziką būdami tikri, kad „Lietuvos Junior Achievement“ programas baigę ir verslą kuriantys antrepreneriai yra tikri talentai, išsiskiriantys ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Tai leidžia tikėtis didesnės tokių žmonių kuriamų startuolių veiklos sėkmės. Be to, stipri ir patyrusi fondo valdyba taip pat užtikrins, kad investicijos būtų kreipiamos tik į dideliu potencialu pasižyminčius startuolius“, – teigia Martynas Kandzeras, fondo „Jaunaragiai“ vadybos pirmininkas.

Pirmasis verslo projektas, į kurį investavo fondas „Jaunaragiai“, yra edukacinių technologijų startuolis „BBright“, sukūręs ir vystantis interaktyvią personalizuoto mokymosi platformą „Elicėjus“. Vienas iš šio startuolio įkūrėjų, „BBright“ vadovas Mantas Vičius dar būdamas mokykloje sėmėsi verslo kūrimo patirties „Lietuvos Junior Achievement“ vykdomoje ugdymo programoje „accelerator_x“, o vėliau tapo ir vienu iš šios programos mentorių.

„Esu dėkingas „Lietuvos Junior Achievement“ už suteiktas žinias, patirtį ir įkvėpimą. Fondo dėka bendradarbiavimas, užsimezgęs dalyvaujant organizacijos programose, gali būti veiksmingai plėtojamas toliau, kuriant vertę ir „Lietuvos Junior Achievement“, ir jauniesiems antrepreneriams. Juk kuriant startuolį reikia ne tik idėjų, žinių, ryžto, stiprios komandos, bet ir kapitalo, investicijų, ryšių. Labai praverčia ir platesnė verslo patirtis. O fondas „Jaunaragiai“ kaip tik visa tai ir suteikia“, – pabrėžia M. Vičius.

Be M. Kandzero ir A. Rusteikienės, fondo „Jaunaragiai“ valdybą sudaro antrepreneris ir inovatorius Vladas Lašas, „Vinted“ įkūrėja Milda Mitkutė, mokymų startuolio „Turing College“ bendraįkūrėjas Tomas Moška, verslo konsultacijų įmonės „Katalista Ventures“ bendraįkūrėja ir vadovė Greta Monstavičė, pasaulinės finansinių paslaugų kompanijos „Moody‘s“ padalinio Lietuvoje vadovas Mariano Andrade Gonzalez ir fondų valdymo bendrovės „Firstpick“ partneris Marijus Andrijauskas. Fondui „Jaunaragiai“ investicijų jau yra skyrusios „Omnisend“, „Katalista Ventures“, „Moody‘s Lietuvoje“ ir kitos bendrovės.

„Lietuvos Junior Achievement“ yra nevyriausybinė organizacija, jaunimo antreprenerystės ir finansinio raštingumo ugdymo programų lyderė Lietuvoje. Organizacijos programas finansuoja privatūs rėmėjai ir fondai: strateginiai poveikio investuotojai SEB bankas ir „Moody‘s Lietuvoje“ bei strateginiai investuotojai „UPS Lietuvoje“, „Narbutas“, „Scandagra“, partneriai „The Coca-Cola Foundation“, „MJJ fondas“ ir kiti.

„Lietuvos Junior Achievement“ priklauso pasauliniam „Junior Achievement“ organizacijų tinklui. Šiemet antrus metus iš eilės tinklas buvo nominuotas Nobelio taikos premijai.

Pranešimą paskelbė: Ieva Zujūtė , UAB „Fabula ir partneriai”