Verslas

Įmonių steigimas Klaipėdoje – Dažniausiai Užduodami Klausimai

Šiandien vis daugiau ir daugiau žmonių nori palikti darbus didelėse korporacijose ar valstybinėse įstaigose ir pradėti savarankišką verslą. Tai ir savęs realizavimas ir galimybė sukurti pridėtinę vertę šalia esantiems žmonėms. Žinoma, verslo idėjos gali būti labai didelės ir gražios, tačiau, kol nesiimsite praktinių veiksmų, jos tėra žodžiai ir planai. Būtent todėl šiame straipsnyje pasidalinsime, kad įmonių steigimas Klaipėdoje (situacija praktiškai tokia pati ir bet kuriame kitame Lietuvos mieste) nėra tokia baisi ir sudėtinga procedūra, nors ir reikalauja atidumo ir laiko.

Įmonės steigimasTurite idėją? Puiku. Tačiau, ar apsvarstėte visas jos detales? Ar žinote, kodėl ir kam steigiate įmonę? Kas jūsų klientai? Kokią jūsų įmonės misija ir vizija? Kam ji gali padėti? Kas dirbs jūsų įmonėje? Kaip pasiskirstysite pareigomis? Visa tai žinoti būtina. Jeigu apie tai pagalvojote, metas sugalvoti ir pavadimą – jis turi būti originalus ir anksčiau neįregistruotas jokios kitos įmonės. Per didelis panašumas taip pat nėra leidžiamas. Tinkamas pavadinimas yra registruojamas juridinių asmenų registre.

Verta prisiminti, jog viena įmonė nėra lygi kitai įmonei. Ką tai reiškia? Yra išskiriamos keturios rūšys Uždaroji akcinė bendrovė (UAB), Viešoji įstaiga (VšĮ), Mažoji bendrija (MB) bei Individuali įmonė (ĮI). Žinant, kokią įmonę steigiate, reikia užpildyti nemažai dokumentų. Visada galite tai daryti savarankiškai – jūsų sprendimas sveikintinas, kadangi taip visiškai žinosite kiekvieną įmonės steigimo etapą, net jeigu ir užtruksite kiek ilgiau. Jeigu laikas nėra geriausias jūsų sąjungininkas, kreipkitės į specialistus, kurie nurodys svarbiausius dokumentus ir padės juos tinkamai užpildyti. Tai užtikrins sklandų kito etapo įvykdymą.

Dabar metas vykti pas notarą. Įmonės steigimas Klaipėdoje (ar kitame mieste) neįmanomas be šio žingsnio. Jūsų užpildyti dokumentai bus atidžiai peržiūrėti ir, įvertinus, jog yra tinkami, patvrtinti. Norėdami sutaupyti tiek savo, tiek notaro laiką, iš anksto pasidomėkite, kokių tiksliai ir kaip užpildytų dokumentų reikia, nepadarykite klaidų ir rašykite taisyklinga lietuvių kalba. Taip išvengsite papildomų vizitų notaro kabinete ir paspartinsite įmonės steigmo procedūrą.

Notarui patvirtinus jūsų dokumentus, turėsite atvykti į Juridinių asmenų reigstrą. Jeigu stinga laiko, dokumentus galite siųsti ir paštu. Prieš vizitą reikia susimokėti registravimo mokestį, kurio kainas rasite internetiniame puslapyje. Pristatomi dokumentai privalo būti susegti kartu, kad nebūtų įmanoma jų išimti ir pakeisti. Įmonės steigimo dokumentas, tuo tarpu, privalo būti įrištas atskirai, taip pat kaip ir mokestis už registravimą.

Jeigu sutvarkėte šią procedūrą – sveikiname, beveik viskas baigta. Jūsų įmonė nuo šiol galite atlikti finansinius pavedinimus, sandorius, tačiau tam reikia banko sąskaitos. Išnagrinėkite skirtingų Lietuvoje veikiančių bamkų siūlomas sąlygas verslui ir išsirinkite tai, kas geriausiai atitinka jūsų įmonės tipą, viziją, struktūrą. Po šio etapo viskas, ką turite padaryti – vystyti savo verslą. Primename, jog pradžioje viskas nebūtinai bus taip paprasta ir lengva kaip galėjote tikėtis, tačiau, jeigu nepasiduosite ir dirbsite, jums pavyks. Svarbiausia nebijoti iššūkių, kurių neišvengiamai patiria visi verslininkai, ir tkėti savo verslo idėja bei jos galimybe prisidėti prie didesnės naudos sukūrimo. Įmonių steigimas Klaipėdoje – tai pirmasis žingsnis jūsų verslo plėtojimo kelyje.