Laisvalaikis,  Transportas

Riedžiai: nuo idėjos iki perversmo rinkoje

Riedis – tai dviratė savaeigė transporto priemonė, Lietuvoje išpopuliarėjusi prieš kelerius metus. Kurį laiką didžiuosiuose miestuose riedžiais važinėjančius galėjome pamatyti tik policininkus ar išsiblaškiusius turistus, o šiandien mobiliaisiais riedžiais pasivažinėti neatsisako daugelis miestiečių. Riedį dažnai pamatysime ir kurortiniuose miesteliuose, kur šios naujosios kartos transporto priemonės nuomojamos. Riedis vis dažniau tampa vaikų ir paauglių svajonių dovana ir nors dviračius populiarumu vargu, ar aplenks, riedį tikrai galima laikyti rimtu dviračio konkurentu. Žinomiausias šių vežimėlių gamintojas buvo kompanija „Segway“. Pirmieji riedžiai buvo su rankenomis, tačiau šiandien galima įsigyti ir daug kompaktiškesnių riedžių.

2015-ųjų pradžioje rinką nustebino ir nauja riedžių rūšis – elektroniniai riedžiai (arba riedlentės), geriau žinomi „hoverboard“ anglišku pavadinimu. Kad paprasčiau įsivaizduotumėte, kas tai yra, pateiksime paprastą apibūdinimą: įsivaizduokite slenkstį, kurio ilgis yra apie pusmetris, o abiejuose jo galuose sumontuoti ratukai.  Viduje yra variklis, kuris suteikia riedžiui galios ir suka ratukus. Daugiau svorio tenkant kairei pėdai, sukamas kairysis ratukas, ir atvirkščiai. Norint sulėtinti važiavimo greitį, reikia šiek tiek atsilošti atgal, svorį perkeliant ant kulnų. Tokiu būdu riedžiai sustoja arba jais galima važiuoti atbulomis. Atrodo, kad nėra nieko paprasčiau, nei važiuoti riedžiu, tačiau išbandę teigia, kad, norint sėkmingai išmokti riedėjimo subtilybių, reikia mokėti valdyti kūną ir išlaikyti jo pusiausvyrą.

Šiandien elektroninėse parduotuvėse rasite visą galybę aukštos kokybės riedžių, kurie yra populiarūs bei mėgstami. Jie stabilūs, manevringi, lengvai valdomi, pagaminti iš kokybiškų medžiagų, dengti neslidžiomis dangomis, tad be vargo galima važiuoti net ir drėgnomis kojomis. Įkrautas riedis gali nuvažiuoti apie 20 km.

Vieną gausiausių riedžių asortimentų Lietuvoje galima rasti el. parduotuvėje Inovacinessistemos.lt. Čia rasite naujoviškų vienaračių riedžių. Jie stebina ne tik plačia spalvų gama nuo baltos, rožinės, raudonos, juodos iki margos, zebro kailį primenančios ir neoninės. Kita vienaračių riedžių rūšis – tai sklandlentės. Iš pažiūros jos labai panašios į įprastas riedlentes, tačiau jų centre yra vienas ratas. Sklandlentės patiks tiems, kurie nori patirti važiavimo riedlente džiaugsmą ir be vargo skrieti su vėjeliu.