Kas tai yra kineziterapija tikriausiai žino kiekvienas, bent jau šis terminas yra tikrai daugeliui girdėtas, net jeigu niekuomet ir neteko su tuo tiesiogiai susidurti.Kiek naujesnis terminas ir ne visiems tikriausiai žinomas – tai gydymas judesiu, kuris ir yra ta pati kineziterapija. Nes tai būtent judesiu pagrįstas gydymo metodas, kuris paremtas paties žmogaus organizmo gebėjimu atsistatyti per judesį.
Tai visiškai saugus ir patikimas bei itin veiksmingas gydymo būdas, kuris padeda atsikratyti tam tikrų ligų, fizinių skausmų ar net emocinių sutrikimų. Taip, perskaitėte teisingai, kineziterapijoje naudojamos masažu paremtos procedūros. O kaip žinia masažas gali padėti atstatyti ne tik fizinę asmens būklę po įvairių traumų ar operacijų. Nors paties gydymo judesiu esmė dažniausiai yra koncentruojama į fizines organizmo funkcijas ir savybes.
Kineziterapija apima dviejų tipų procedūras – tai aktyvioji ir pasyvioji kineziterapija. Gydymo metodas yra tas – judesiu, o skirtumas toks, kad aktyviosios procedūros metu pratimus su specialisto pagalba atlieka pats pacientas. O pasyviuoju – judesius atlieka specialistas, o taikoma tuomet, kai asmuo pats jų atlikti savo fizinėmis pastangomis negali.
Apskritai šis gydymo būdas taikomas medicinoje daugybę dešimtmečių, o pacientai priklauso įvairioms amžiaus grupėms nuo kūdikių iki senjorų. Kineziterapija yra paremta gydymu be vaistinių preparatų, yra labai efektyvi ir tinkanti kiekvienam. Rekomenduojama ją taikyti po traumų, patirtų avarijų ar operacijų, tačiau nebūtinai.
Gydymas judesiu galimas tiems, kuriuos kamuoja įvairūs raumenų, sąnarių skausmai, atsiradę dėl darbo pozos ar kitų su profesija susijusių ypatumų. Taip pat pagerinti viso kūno ar atskirų raumenų funkcijas, audinių mitybą, slopinti uždegiminius procesus. Be kineziterapijos savo kasdienybės neįsivaizduoja sportininkai, kuriems šios procedūros yra itin svarbios.