skysto muilo dozatorius
Sveikata

Kaip veikia bekontaktis skysto muilo dozatorius?

Skysto muilo dozatoriai gali būti skirtingų tipų, spalvų ir formų, pagaminti iš skirtingų medžiagų. Nors jie vadinami skysto muilo dozatoriais, tačiau šie prietaisai gali būti naudojami ir kitiems, pavyzdžiui, dezinfekciniams skysčiams ar geliams.

Sensorinis skysto muilo dozatorius – tai vienas iš tipų, kuris veikia bekontakčiu būdu. Todėl dažnai vadinamas tiesiog automatinis bekontaktis ar jutiklinis skysto muilo dozatorius. Šie dozatoriai veikia infraraudonųjų spindulių jutiklio, reaguojančio į kūno šilumą, pagalba. Toks skysčių dozatorius paprastai veikia su baterijomis, nuo elektros tinklo arba būna kombinuoti.

Su baterijomis veikiantys prietaisai yra kur kas patogesni, nes juos galima montuoti nepriklausomai nuo elektros lizdo. Be to, automatinis dozatorius pasižymi ekonomiškumu, nes priklausomai nuo modelio, gali būti programuojamas. Ši funkcija leidžia nustatyti dozuojamo skysčio kiekį, kas leidžia sutaupyti nemažai produkto. Tai ypatingai aktualu viešuose ar visuomeninės paskirties objektuose, pavyzdžiui, tarpmiestinio ar tarptautinio susisiekimo objektuose, viešbučiuose, SPA ar prekybos centruose, viešuose tualetuose.

Kaip ir mechaninis, sensorinis skysto muilo dozatorius produktą gali paduoti skirtingu būdu – produktas išteka, išpurškiamas arba putų pavidalu. Tai priklauso nuo dozavimo mechanizmo. Skaičiuojama, kad putų pavidalu paduodama beveik perpus mažiau produkto nei tuo atveju, kai produktas išteka. Todėl jau neskaitant to, kad galima nustatyti kiekį, naudojant šio tipo dozatorių, galima dar daugiau sutaupyti. Tuo tarpu purškimo mechanizmą turintys skysčių dozatoriai išduoda daugiausiai produkto, jie dažniausiai naudojami dezinfekciniams skysčiams dozuoti.

Be to, renkantis dozatorius, labai svarbu ne tik prietaiso bei dozavimo mechanizmo tipas, tačiau ir tai, iš ko pagamintas yra korpusas. Tam, kad prietaisas ilgiau tarnautų, priklausomai nuo objekto, kuriame jis yra montuojamas, korpusą reikėtų pasirinkti atitinkamai. Privačiuose objektuose, įmonėse, kavinių virtuvėse galima rinktis polikarbonato arba plastiko įrenginius. Tačiau visuomeninės paskirties objektuose rekomenduojama montuoti ilgaamžiškumu pasižyminčius nerūdijančio plieno dozatorius, kurie tuo pačiu turi antivandalinių savybių.

Sensoriniai skysčių dozatoriai puikiai užtikrina higieną bei užkerta kelią virusų ir bakterijų plitimui. Labai svarbu sumontuoti atitinkamoje vietoje, kad išvengti bereikalingo judesio fiksavimo.