Namams

Dušo kabinos mažam vonios kambariui

Jei jūsų vonios kambarys yra nedidelis, greičiausiai vietoje vonios pasirinksite dušo kabiną. Iš tiesų dušo kabinos gali būti įrengiamos net ir itin mažame, vos kelių kvadratinių metrų vonios kambaryje, tačiau, kad tokia patalpa būtų patogi ir stilinga, būtina žinoti kelias dušo kabinos pasirinkimo taisykles ir nepamiršti laiko patikrintų gudrybių, kurios palengvins nedidelio vonios kambario projektavimą.

Kodėl dušo kabinos yra praktiškas sprendimas mažai erdvei?

Dažnas mūsų neįsivaizduoja vonios kambario be vonios. Jei patalpa yra nedidelė, siekiama įrengti bent mažą vonią, sumontuoti dušo sienelę ar ieškoti kitų sprendimų, kurie leistų džiaugtis vonios malonumais. Vis dėlto, jei vonia bus itin maža, joje nesijausite komfortiškai, be to, ji gali tik užimti papildomą plotą, kurį galėtumėte išnaudoti kitiems tikslams. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad dušo kabina turi daugybę privalumų, t. y.: dušo kabinos taupo jūsų laiką, kadangi duše nusiprausite kur kas greičiau nei vonioje, prausiantis po dušu sunaudojama mažiau vandens, galiausiai, dušo kabina užima gerokai mažiau vietos.

Jei manote, kad dušo kabina negali užtikrinti tokio komforto kaip vonia, taip pat turime pasakyti, kad šiuolaikinės dušo kabinos išsiskiria itin plačiomis galimybėmis ir gali būti montuojamos su oro purkštukais, garų funkcija ir pan., kas leidžia mėgautis maloniu prausimusi ir vandens masažu, užtikrinant puikų kūno poilsį po sunkios dienos ar intensyvios treniruotės.

Dušo kabinos dizainas ir dydis

Siekiant efektyviai taupyti vonios kambario erdvę, mažai patalpai rekomenduojama rinktis pusapvales dušo kabinas. Jei įmanoma, montuokite kampinį dušą. Būtinai įvertinkite dušo kabinos stiklą ir durų varstymo tipą. Slenkančios durų sistemos arba durys, atsidarančios į vidų, leidžia sutaupyti vietos. Skaidrus, permatomas stiklas optiškai padidins erdvę, tačiau nepamirškite, kad tokiomis durimis rūpintis bus sudėtingiau.

Dušo kabina gali būti su kiek gilesniu padėklu. Tiesa, tai nebus patogu vyresniems ar judėjimo negalią turintiems žmonėms, tačiau tai praktiškas variantas turint mažų vaikų, kadangi toks dušas virsta nedidele, bet vaikams patogia vonia, kurioje mažieji gali maudytis ar žaisti su plūduriuojančiais žaislais.

Dar keli patarimai vietos taupymui

Nedideliame vonios kambaryje stenkitės išnaudoti sienas. Kabinkite lentynėles, rankšluosčių laikiklius, spinteles ir kitus sieninius baldus, kurie leis racionaliai išnaudoti vonios kambario plotą. Įrenginėdami patalpą, nepamirškite veidrodžių! Jie optiškai padidina erdvę ir suteikia jai daugiau elegancijos. Baldams rinkitės šviesius ir pastelinius tonus, blizgias ir šviesias plyteles. Tiesa, kad toks vonios kambarys neatrodytų šaltas, nepamirškite kelių ryškiaspalvių aksesuarų.