Įvairūs

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotojos Agnės Bilotaitės pranešimas: parlamentarė prašo Specialiųjų tyrimų tarnybos pradėti tyrimą dėl lėšų skirstymo keliams asfaltuoti

2020 m. birželio 23 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė suabejojo valstybės biudžeto lėšų keliams remontuoti skirstymo skaidrumu.

Reaguodama į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją apie tai, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius savo sprendimais skyrė lėšų Trakų rajono savivaldybės ir bendrapartiečio vadovaujamos Šalčininkų rajono savivaldybės keliams asfaltuoti, parlamentarė kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT).

A. Bilotaitė prašo pradėti tyrimą dėl pinigų skyrimo keliams, kurie, kaip teigia Valstybinės automobilių kelių direkcijos vadovas, nebuvo įtraukti į prioritetinių kelių, kuriems būtinas remontas, sąrašą.

„Mes nežinome, kokiais būdais ministro prioritetų sąraše atsiduria kai kurie keliai, kaip ir kandidatai į valstybės įmonių vadovus. Visuomenė turi teisę žinoti, kas slypi už sprendimų, kurie naudingi tam tikroms interesų grupėms, galiausiai, kam tenka visų mūsų pinigai, kuriuos ministras žarsto lyg savus“, – sako A. Bilotaitė.

Pirmadienį žiniasklaida paviešino susisiekimo ministro J. Narkevičiaus pasirašytus įsakymus skirti lėšų keliams ir gatvėms, kurių, kaip teigiama, nebuvo numatomų asfaltuoti kelių sąraše, tačiau Susisiekimo ministerijos teigimu, papildomai pateiktus objektus atrinko Valstybinės ir vietinės reikšmės kelių objektų, finansuojamų iš Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plano lėšų, atrankos komisija.

Pasak A. Bilotaitės, kai kurių kelių įtraukimas į sąrašą palieka daug klausimų, į kuriuos padėtų atsakyti STT tyrimas: „Kiekvienas sprendimas skirti papildomai lėšų turi būti pagrįstas, o projektai finansuojami vadovaujantis galiojančia tvarka ir taisyklėmis. Dabar išeina, kad savivaldybės, kurios seniai laukia, kol bus asfaltuojami jų žvyrkeliai, toliau stumiamos į eilės galą, nes atsiranda svarbesnių savivaldybių, kurioms suteikiamos išskirtinės sąlygos.“

Seimo narė atkreipia STT vadovų dėmesį ir į faktą, kad į finansuojamų sąrašą naujai įtraukti keliai ir gatvės priklauso Trakų rajono, kur gyvena pats ministras J. Narkevičius su šeima, bei Šalčininkų rajono savivaldybei, kurios merą Zdzislavą Palevičių ir J. Narkevičių sieja narystė  Lietuvos lenkų rinkimų akcijoje-Krikščioniškų šeimų sąjungoje. 

Birželio 3 d. Seimo narė A. Bilotaitė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), prašydama nustatyti, ar savo įsakymu skirti daugiau kaip 2,8 mln. eurų Trakų rajono savivaldybės žvyrkeliams asfaltuoti, ministras nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo reikalavimų, tačiau VTEK nerado pagrindo pradėti tyrimą.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija