lauko baseinai
Namams

Lauko baseino paruošimas žiemai

Kiekvienas metų laikas turi savų minusų ir savo žavesio. Sakoma, nereikia liūdėti, kad vasara baigiasi, reikia džiaugtis, artėjančiu rudeniu. Kol vieni ruošiasi derliaus nuėmimui, kiti suka galvą, kaip paruošti lauko baseiną žiemos „miegui“. Žinoma, išskyrus tie, kurių lauko baseinas pilnai eksploatuojamas ir žiemą.

Baseino paruošimas žiemai susideda iš dviejų dalių – tai paties baseino ir filtravimo sistemos paruošimas žiemai. Baseino paruošimas žiemai reikalauja ne tik tam tikrų specialių žinių, bet ir specialių priedų. Taigi, apie viską iš eilės.

Nuimamos įrangos pašalinimas

Siekiant išsaugoti baseino įrangą, kiek tik įmanoma, žiemos metu rekomenduojama išmontuoti visą nuimamą įrangą – filtravimo įrenginį, priešpriešinio srauto prietaisą, šildytuvą. Taip pat pašalinti iš baseino kopėtėles, apšvietimo lemputes, specialiais kamšteliais užkimšti vandens padavimo purkštukus, esančius ne vandenyje ir kt.

Vandens pašalinimas iš baseino

Visų pirma, klaidinga manyti, kad ruošiant baseiną žiemojimui, būtina pašalinti iš jo visą vandenį. Vanduo baseine privalo likti tam, kad padėtų išvengti baseino korpuso deformacijos keičiantis oro temperatūrai ir grunto judėjimui. Tiesa, vanduo turi būti pašalintas iš filtravimo sistemos ir specialiai paruoštas, papildant žiemojimui skirta priemone.

Prieš tai išvalykite baseino sienas ir dugną. Prieš atjunkdami filtravimo sistemą, atlikite atgalinį filtro atplovimą, nenaudojant siurblio – būtinai jį išjunkite. Jokiu būdu nepašalinkite iš baseino viso vandens, jo lygis turėtų būti maždaug 10 cm žemiau skimerio angos.

Išvalykite patį skimerį ir atjunkite jį tam, kad jis veiktų persiliejimo režimu. Ši funkcija reikalinga tam atvejui, jeigu žiemos metu dėl kritulių pakiltų vandens lygis.

Į vandenį įpilkite specialių algicidų, apsaugosiančių vandenį nuo dumblių ir kitų mikroorganizmų dauginimosi. Taip pat įpilkite žiemojimui skirtų priemonių.

Baseine pasirūpinkite kompensatoriais. Jie padeda sumažinti užšąlančio vandens apkrovas baseino sienelėms. Tam galima naudoti specialius kompensatorius arba paprasčiausias didesnio dydžio plastikines talpas.

Pasirūpinkite baseino uždangalu.

Filtravimo įrangos paruošimas

Būtinai pašalinkite vandenį iš įsiurbimo ir grąžinimo sistemos. Pašalinkite filtre esantį vandens išleidimo kamštį, pašalinkite nešvarumus iš visų filtro išleidimo angų. Galiausiai atjunkite elektros tiekimą ir demontuokite filtravimo prietaisus, kuriuos žiemos metu palikite sausoje šiltoje patalpoje.