Namams

Kavos aparatai: skirtingos jų rūšys ir pagrindiniai privalumai

Dauguma Lietuvos gyventojų savo dieną pradeda nuo karštos ir gardžios kavos puodelio. Kava padeda žmogui nuvyti juntamą nuovargį ir suteikia pakankamai energijos būsimai dienai. Todėl šiandien galime drąsiai teigti, kad kava jau seniai tapo labai svarbia ir netgi neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Ir nereikia pamiršti, kad žmonės kavą geria ne tik ryte, tačiau ir darbo metu, per pietų pertraukėles ar netgi vakare. Todėl nenuostabu, kad jau senokai Jura aparatai, Nivona ar kitų gamintojų modeliai užima svarbią vietą daugelio žmonių namuose.

Taigi, jei jūs esate tikrų tikriausias kofemanas, kuris dievina kavą iš artimiausios kavinukės, dabar jums būtų pats metas susipažinti su privalumais, kuriais pasižymi kavos aparatas namuose.

Kavos aparatas ne tik gali padėti jums sutaupyti daugybę jūsų brangaus laiko, tačiau taip pat kiekvieną pagaminamos kavos puodelį paversti tokiu pat gardžiu kaip ir jūsų pamėgtoje kavinėje.

 • Jei jūs kasdien kavinėje išgeriate puodelį juodos kavos, tuomet namuose naudojamo kavos aparato pagalba kasdien galėtumėte sutaupyti apytiksliai 4-5 eurus.
 • Taip pat jūs galite išvengti papildomų kuro ir laiko sąnaudų, kurios atsirastų jums vykstant į artimiausią ar jūsų pamėgtą kavinę.
 • Kavos aparatai suteikia galimybę mėgautis kava, kuri visapusiškai atitinka jūsų individualų skonį. Jūs galite pasigaminti tiek įprastą kavą, tiek ir espresso ar cappuccino.

Daugiau priežasčių turėti kavos aparatą namuose: https://www.ukzinios.lt/lietuva/aktualijos/23857-tikram-kavos-gerbejui-reikalingas-kavos-aparatas-namuose

Skirtingų rūšių kavos aparatai

Šiuolaikinėje rinkoje vartotojams yra prieinama labai didelė skirtingų kavos aparatų modelių įvairovė. Todėl pasirinkimas labai tiesiogiai priklauso nuo to, kiek lėšų esate numatę skirti kavos aparato įsigijimui ir koks yra jūsų išskirtinis skonis.

Tradiciniai kavos aparatai

Tradiciniai kavos aparatai, kurie taip pat vadinami ir automatiniais kavos aparatais, yra tai, kas užima didžiausią kavos aparatų rinkos dalį. Tokie kavos aparatai gali būti labai įvairių formų ir skirtingo dydžio. Jei norite vienu metu pasigaminti keletą puodelių gardžios kavos, tuomet tai gali būti jums tinkamiausias pasirinkimas.

 • Jais labai paprasta naudotis;
 • Jie parduodami prieinamomis kainomis;
 • Rinkoje yra siūlomi skirtingų dydžių, formų ir gamintojų modeliai;
 • Galima naudoti bet kokios rūšies kavą.

Vieno puodelio kavos aparatas

Tai yra viena iš naujausių kavos aparatų rūšių, kuri jau spėjo atrasti savo vietą rinkoje ir užsitikrinti pakankamai tvirtas pozicijas. Tokiu kavos aparatu vienu metu galima pasigaminti vieną kavos puodelį. Juose yra naudojamos kavos kapsulės, kurias vartotojai gali pasirinkti atsižvelgdami į savo išskirtinį skonį.

 • Paprasta naudoti ir valyti;
 • Prieinami žemesnėmis kainomis;
 • Galimybė pasirinkti labai skirtingų skonių kavos kapsules;
 • Pasirinkus atitinkamas kapsules galima pasigaminti ir arbatą.

Prancūziškas kavinukas

Tai yra vienas iš pačių tradiciškiausių ir seniausia istorija pasižyminčių kavos gaminimo būdų. Prancūzišku kavinuku naudotis yra labai paprasta, kadangi tai nėra šiuolaikinėmis moderniosiomis technologijomis paremtas sprendimas. Tam, kad prancūzišku kavinuku galėtumėte paruošti kavą, tereikia į kavinuką įpilti maltos kavos ir virinto vandens. Tuomet viršutinį dangtelį reikia iš lėto spausti į apačią tam, kad kavos tirščiai nusėstų kavinuko dugne.

 • Jei norima įsigyti pačia žemiausia kaina pasižymintį aparatą kavai gaminti, prancūziškas kavinukas gali būti tinkamiausias pasirinkimas;
 • Tokio kavinuko naudojimui skirti kaštai yra labai maži;
 • Prancūzišku kavinuku naudotis yra ypač paprasta;
 • Tokiam kavinukui nereikia jokios elektros energijos.
 • Tačiau turėtumėte nepamiršti, kad kavą gaminant prancūziškame kavinuke kartais kavos tirščiai gali plaukioti ir jūsų puodelio dugne. Šiuo atveju taip pat labai svarbiu tampa ir tinkamas laiko nustatymas, todėl gaminant kavą „užsimerkti“ nevalia.

Taigi, šiuolaikinis kavos aparatų pasirinkimas yra didžiulis, todėl nepaisant to, koks išskirtinis bebūtų jūsų skonis kavai, atrasti jums tinkamą kavos aparatą neturėtų būti sudėtinga.

Norite daugiau sužinoti apie kavos aparatus, tuomet jums patiks šis straipsnis: https://namusprendimai.lt/kavos-aparatai-ju-privalumai-ir-keli-idomus-faktai-apie-kava/