Laisvalaikis

Dažasvydžio istorija bei rūšys

DažasvydisLabai džiugu, kad pramogas siūlančios įmonės bei laisvalaikio centrai jau gali pasiūlyti pačių įvairiausių žaidimų bei laisvalaikio praleidimo būdų. Dažasvydis – vienas jų. Nors šis žaidimas sparčiai populiarėja ir mūsų krašte, o kartą sužaidę žmonės nusprendžia ir vėl pakartoti šią puikią pramogą, tikrai nedaugelis yra susipažinęs su dažasvydžio  istorija bei rūšimis. Tad kokių įdomių faktų galima pateikti iš šio žaidimo istorijos ir kokios yra jo rūšys?

Kaip ir daugelio kitų žaidimų, taip ir šios laisvalaikio pramogos tėvynė yra JAV. Būtent čia 1984 metais buvo sužaistos pirmosios dažasvydžio rungtynės. Kaip matyti, šis žaidimas gyvuoja dar labai neilgai, neturi gilių tradicijų. Dar po kelerių metų dažasvydį pradėta žaisti ir Europos šalyse, o mūsų krašte šis žaidimas žaidžiamas maždaug dešimtmetį.

Dažasvydis gali būti kelių rūšių – pramoginis arba sportinis. Kaip galima suprasti iš pavadinimų, pramogini dažasvydis idealiai tinka tiems, kurie neturi puikaus sportinio pasirengimo arba tiesiog nori puikai praleisti laiką, tuo tarpu, sportinis dažasvydis labiausiai tiks tikriems šio žaidimo gerbėjams. Trumpai apie kiekvieną iš šio žaidimo rūšių.

Pramoginis dažasvydis

Šios rūšies dažasvydį gali žaisti tiek žmonių, kiek nori. Dar viena svarbi šios rūšies dažasvydžio ypatybė yra ta, jog žaidiama neriboti ploto teritorijose. Pramoginiam dažasvydžiui geriausia tinka apleistos vietovės. Dėmesį verta atkreipti į tai, jog šiomis dienomis pramoginio dažasvydžio organizatoriai, siekdami paįvarinti šią pramogą, praturtina ją naujovėmis. Na, o jei jūs bei jūsų draugai esate išradingi, šį žaidimą galite žaisti ir pagal savo sukurtas taisykles.

Sportinis dažasvydis

Sportinis dažasvydis yra komandinis žaidimas (yra dvi komandos, kiekvienoje po 5 žaidėjus), o svarbiausias šios rūšies dažasvydžio bruožas yra tas, jog žaidimas žaidžiamas tam tikro dydžio aikštelėje.

Na, o pabaigai, dar keletas įdomybių apie tai, kaip buvo žaidžiamas dažasvydis jo atsiradimo pradžioje. Ar žinojote, jog į pirmuosius dažasvydžio šautuvus tilpdavo vos 10 kamuoliukų, o šautuvai reikėdavo užtaisyti kas kartą ruošiantis iššauti? Kadangi šiuolaikiniai dažasvydžio šautuvai yra kur kas modernesni, šį žaidimą galime žaisti kur kas kokybiškiau.