Baidariu nuoma
Laisvalaikis

Baidarių nuoma įvairiuose Lietuvos kampeliuose: kokį maršrutą pasirinkti pradedantiesiems?

Kelionės upėmis bei ežerais – vienas populiariausių laisvalaikio praleidimo būdų vasaros metu. Maršrutų pasirinkimas itin platus – ir Aukštaitijoje, ir Žemaitijoje, ir ramiai vingiuojančiomis upėmis, ir itin srauniais upeliais. Žymiai sunkiau išsirinkti, jei į žygį nusprendėte leisti pirmą sykį. Baidariu nuoma pradedantiesiems gali rekomenduoti šias 4 trasas:

  • Zarasų ežerynai. Zarasuose pats populiariausias maršrutas vinguriuoja ežerais ir pro juos tekančia Nikajos upe. Per dieną įveikiama nesudėtinga trasa tęsiasi apie 20 kilometrų. Plaukiama per miškingas vietoves, pakeliui galima grožėtis puikiais kraštovaizdžiais – ąžuolynais, pelkynais, malūnų liekanomis. Taip apt galima iš aršiau susipažinti su Zarasų senamiesčiu bei aplankyti Didžiąją salą, šv. Mergelės Marijos bažnyčią ir Liaudiškių piliakalnį.
  • Aukštaitijos nacionaliniame parke vandens turistų mėgstamiausias maršrutas yra 28 kilometrus besitęsiantis „Didysis ratas“. Per dvi kelionės dienas plaukiama Lūšių, Dringykščio, Dringio, Baluošo, Almajo ir Asėko ežerais bei Meiros upeliu. Aplankoma Ilgasalės sala, Ginučių malūnas bei Ladakalnis, nuo kurio atsiveria nuostabi girių ir ežerų panorama.
  • Jei nusprendėte leistis į kelią Labanoro regioniniame parke, rinkitės trasą, prasidedančią Siesarties ežere, o finišuojančią Žeimenos upėje. Šis maršrutas tęsiasi net 55 kilometrus, todėl siūloma jį įveikti mažiausiai per 2 dienas, jei norite daugiau laiko skirti aplinkos tyrinėjimui ir objektų lankymui – galite užtrukti ir visas 3. Pirmąją dieną plaukiama Siesarties, Baltųjų ir Juodųjų Lakajų ežerais bei Lakajos upe, kurios krante yra nakvynei skirta stovyklavietė. Antrąją dieną kelionė tęsiama Lakajos upe, iki kol priplaukiama Žeimena. Pakeliui galima apžiūrėti Kertuojos piliakalnį, šalia kurio yra senovės gyvenvietės liekanos bei tris įžymias pušis: Baltagalio, Algirdiškės ir Pušį su koja.
  • Kitas variantas jūsų žygiui baidarėmis – Gražutės regioninis parkas. Jo teritorijoje galite rinktis 40 kilometrų trasą, kurią derėtų įveikti per 2 dienas. Nesudėtinga trasa pradedama Luodžio ežere, tęsiasi Šventosios upe, Asavo ežeru, kurio pakrantėje galite ir pernakvoti. Antrąją dieną keliaujama Ūparto ežeru iki Antalieptės marių. Plaukdami galite aplankyti įdomius objektus: Energetikos muziejų, Šašavos pažintinį taką, vandens malūnus.

Kiekvienas iš šių maršrutų puikiai tinkamas naujokams baidarininkams. Plauksite ramiai vilnijančiomis upėmis ir ežerais, grožėsitės nuostabiais kraštovaizdžiais ir tikrai liksite maloniai nustebę, kiek daug gali suteikti trumpa kelionė gimtojoje šalyje.