Paslaugos,  Transportas

Automobilių draudimas – Kaip jį išsirinkti?

Jeigu mums rūpi sveikata bei gyvybė, draudžiamės atitinkamu draudimu. Norėdami išlikti saugūs ir išvengti nelaimių atostogų metu, renkamės kelionių draudimą. Lygiai taip pat turėtume pasielgti ir nusipirkę naują automobilį. Šiame straipsnyje pasidalinsime, kas yra automobilių draudimas, kaip jį išsirinkti ir ką vertėtų įsidėmėti.

Automobilių draudimas yra skirtas atlyginti nuostolius, patirtus kelyje dėl asmeninės kaltės, kitų asmenų tyčinės ar netyčinės veiklos, gamtos stichijų ar ypatingų sąlygų, taip pat, vagysčių ar vandalizmo atveju, kuomet nusikaltimo objektas – jūsų automobilis.

Pigus automobilio draudimasAutomobilių draudimas gali būti privalomas ir savanoriškas. Privaluomuoju civilinės atsakomybės draudimu draudžiasi visi vairutojai tam, kad dėl jš kaltės įvykusios nelaimės atveju, tretieji asmenys atgautų sumą už patirtą žalą. Kitaip tariant, jeigu nukenčia kitų asmenų sveikata, kyla pavojus jų gyvybei ar sugadinimas arba sunakinamas jų turtas, tuo pasirūpina minėtasis draudimas. Savanoriškas draudimas pasirūpina dar didesne apsauga. Jo tikslas – apsaugoti tiek vairuotoją, tiek automobilį. Šiuo atveju, tiek dėl jūsų, tiek dėl kitų kaltės įvykusios nelaimės kelyje metu, atlyginami nuostoliai sveikatai, gyvybei, turtui. Taip pat, apsaugoma nuo ilgapirščių veiklos ar gamtos sukeltos žalos.

Kaip išsirinkti automobilių draudimą?

Pirmiausia, svarbu išsiaiškinti, koks automobilių draudimas jums reikalingas. Nuspręskite, ar draudimą naudosite Lietuvoje, ar visoje Europos Sąjungoje. Nuo to priklausys draudimo suma bei įmokos dydis.

Taip pat, atidžiai įvertinkite savo automobilio būklę. Klausimai, į kuriuos turėtumėte koncentruotis – tai automobilio modelis, pagaminimo metai, vairavimo trukmė, užrakto saugumas.

Svarbu žinoti ir savo kaip vairuotojo profilį – stažą, patirtį, tai, ar automobiliu dalijatės su asmeniu, dar neturinčiu dviejų metų stažo, kitaip tariant „žaliu lapu“.

Turint tokią informaciją, galima išsirinkti pagrindines draudimo bendroves, siūlančias paslaugas Lietuvoje, ir apsilankyti jų internetiniuose puslapiuose. Juose paprastai galima rasti visas sąlygas, rizikas bei kai kuriais atvejais – skaičiuokles, kuriose, nurodžius duomenis, galima matyti įmokos dydį bei draudimo sumą. Žinoma, geriausia aklai tokia informacija nesivadovauti ir suplanuoti bent kelis susitikimus su konrekčių įstaigų atstovais. Tai padės priimti geriausią sprendimą ir gauti tinkamiausią pasiūlymą, tenkinantį tiek vieną, tiek kitą pusę.