Įvairūs

Ateities komiteto pranešimas: „Ateities forumo „Intelektualinis Lietuvos savarankiškumas“ renginyje bus aptarti regionų politikos klausimai“

2023 m. kovo 29 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

Kovo 29 d., trečiadienį, 17 val. prasidės neformalaus Ateities forumo „Intelektualinis Lietuvos savarankiškumas“ diskusija „Regionų politika: iššūkiai, problemos, sprendimo būdai ir perspektyvos“. Į nuotolinį renginį pakviesti ekspertai, politikai, nevyriausybinių organizacijų atstovai. Numatoma aptarti aktualias problemas, bus ieškoma sprendimų.

Diskusijos organizatorių pastebėjimu, regionų padėtis Lietuvoje lemia daugybę spręstinų problemų. „Čia regime akivaizdų socialinį ir ekonominį atsilikimą nuo centro, matome didelę regionų priklausomybę nuo biurokratinių sprendimų ministerijose ir vis dar ryškią savarankiškumo stoką vietose. Sudėtinga yra ir reguliuojant finansinius regionų reikalus, kuomet dotavimo politika kartais lieka vienintele to regiono gyvavimo sąlyga. Ar tai problemos, kurias iššaukia administracinis nerangumas konkrečiose savivaldybėse, ar politinis centro siekis nepaleisti regionų ir juos kontroliuoti iš Vilniaus? O gal tai kultūrinė ilgo buvimo ydingoje sovietinio administravimo sistemoje pasekmė?“ – klausia renginį organizuojantis Seimo Ateities komitetas ir Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Strateginio prognozavimo skyrius.

Diskusijoje dalyvaus ir savo įžvalgomis dalinsis: Seimo Ateities komiteto patarėjas prof. Arūnas Augustinaitis, vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius, Nacionalinės regioninės plėtros tarybos pirmininkas, Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, Lietuvos savivaldybių asociacijos patarėja ekonomikos ir susisiekimo klausimais Dovilė Sujetaitė, Lietuvos Respublikos Seimo narys Kęstutis Masiulis, Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidentas Danukas Arlauskas.

Diskusiją moderuos Seimo Ateities komiteto pirmininkas prof. Raimundas Lopata ir Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Strateginio prognozavimo skyriaus vadovas Lauras Bielinis.

Diskusiją stebėti bus galima Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija