Paslaugos,  Verslas

Asmeniniai skelbimai verslui?

Reputacijos praradimas verslui kainuoja daug. Dėl to ir iškilo klausimas, ar asmeniniai skelbimai gali būti naudojami rimtam verslui reklamuoti?

plius.ltAsmeniniai nemokami skelbimai yra tokie: „skelbiu apie parduodamą nekilnojamą turtą Kėdainių rajone“. Arba „parduodu naują Nokia Lumia 625. Kaina – 700 Lt.“ Iš pirmo žvilgsnio tokie skelbimai atrodo, kaip eilinio piliečio paskelbta reklama, tačiau apie verslo dalyvavimą paprastai išduoda skelbimo apačioje pateikiami kontaktai. Kontaktai, turima omenyje, tai ne tik telefono numeris, bet ir vadybininko vardas ir pavardė, įmonės interneto puslapio adresas, telefono numeris ir įmonės el. paštas, o ne gmail.com, outlook.com ar mail.ru tarnybų el. pašto adresai. Tokie kontaktai iš karto išduoda, kad po šiuo skelbimu „slepiasi“ įmonė.

Bet ar jai reikia slėptis?

Yra keletas verslų, kuriems slėptis tikrai nereikia. Tai smulkusis verslas, kurį valdo vienas ar keli žmonės. Tokiu atveju nemokami skelbimai yra labai tinkamas būdas reklamuotis ir skatinti savo pardavimus.

Skelbimai jau nebeduoda jokių pliusų SEO atžvilgiu, todėl atgalines nuorodas medžiojantys puslapių administratoriai suktų skelbimų nebededa. Jų tikslas – parduoti.

Skelbimų portalų Lietuvoje yra daugiau nei 20. Vieni jų didesni, kiti – mažesni. Vieni mokami, kiti – nemokami, treti iš viso dubliuoja iš kažkur gautus skelbimus. Paskelbus vieną skelbimą bent 10 tokių portalų, žinutė pasieks didžiąją dalį pirkėjų. Toliau liks tik laukti skambučio ar užklausos el. paštu.

Dažniausiai asmeninių skelbimų puslapiais naudojasi elektronine prekyba užsiimančios įmonės, taip pardavinėjančios nereikalingas prekes per išpardavimus, ar tas prekes, kurių turi daugiau ir negali laukti, kol kas jas nupirks iš el. parduotuvės. Aišku, sukelia ne tūkstančius prekių, tačiau dešimtimis tikrai. Tai rūbai, telefonai, elektronika, baldai, NT, automobiliai ir t.t.

Kita įmonių grupė, kuri dažnai dirba su skelbimais yra tam tikrų paslaugų teikėjai. Pavyzdžiui buhalteriai, kaminkrėčiai, statybininkai ir t.t. Jei paslaugos teikiamos privatiems asmenims, asmeniniai nemokami skelbimai – visiškai pateisinamas būdas reklamuotis. Įdomu tai, kad net B2B paslaugas teikiančios įmonės įsigudrina pasireklamuoti. Pavyzdžiui, buhalterinių paslaugų įmonė reklamuojasi kaip pavienė buhalterė, o interneto svetainių kūrimo kontora – kaip pavienis programuotojas ir t.t. Svarbu, kad tikslas pateisina priemones.

Skelbimams reikia sugaišti šiek tiek laiko, tačiau kalbame apie 15-30 minučių per mėnesį. Tai tikrai vienas iš efektyvesnių reklamos būdų internete.