Natūralus argano aliejus
Grožis

Argano aliejus daro stebuklus

Ar žinojote, kad argano aliejus dar kitaip yra vadinamas „stebuklingu aliejumi“? Šis aliejus jau labai seniai sulaukė didžiulio vartotojų susidomėjimo, o panaudojimo galimybės yra neįtikėtinai didelės. Argano aliejus yra išgaunamas šalto spaudimo būdu, iš Maroke augančių Argano medžio (lot. Argania spinosa) vaisių riešutų. Dar 600 m. pr. Kr. finikiečiai šį aliejų plačiai naudojo tiek gydymo, tiek ir grožio puoselėjimo tikslais.

Tuo tarpu marokiečiai jau nuo seno puoselėją ir saugo savo gilias tradicijas, augindami Argano medžius, kurie suteikia jiems neįtikėtinai vertingus vaisius. Vietiniai argano aliejų naudoja kaip maisto papildą, žaizdas gydančią ir plaukus bei odą atgaivinančią priemonę. Svarbiausia, kad argano aliejuje yra labai didelis vitamino A, C ir E kiekis. Be to, šiame aliejuje yra daugybė antioksidantų, linolio rūgšties ir omega-6 sočiųjų rūgščių. Jei argano aliejus naudojamas išoriškai, jis gali efektyviai pagerinti ląstelių atsinaujinimą, o tai tiesiogiai nulemia ir sveikesnę bei gražesnę odą ir plaukus – būtent dėl šios priežasties nemaža dalis grožio priežiūros produktų gamintojų nepraleidžia progos į gaminamų priemonių sudėtį įtraukti ir argano aliejų. Be abejo, minėtais privalumais argano aliejus tikrai neapsiriboja. Jis gali būti naudojamas tiek kosmetiniais ar gydomaisiais tikslais, tiek ir kulinarijoje.

Keli iš daugelio argano aliejaus privalumų

  • Argano aliejus gydo aknę: argano aliejuje yra triterpenoidų, kurie turi neįtikėtinai puikų poveikį gydant aknę ir taip pat šalinant aknės sukeltą odos surandėjimą. Be to, atlikti tyrimai parodė, kad argano aliejus padeda riebiai odai, sumažinant riebalų gamybą. O kadangi argano aliejuje yra daug linolio rūgšties, jis gelbėja ir mažinant odos uždegimus, kuriuos gali sukelti aknė. Šios rūgšties dėka lengviau atsistato pažeistos odos ląstelės.
  • Argano aliejusŠis aliejus kovoja su dermatitu: egzema ir atopinis dermatitas yra labai dažnos šiuolaikinės odos problemos. Tuo tarpu argano aliejus gali labai efektyviai sumažinti šių odos problemų sukeltus padarinius. Jau nekalbant apie tai, kad jis taip pat gydo ir pačią priežastį. Argano aliejaus dėka oda tampa drėgnesnė ir sveikesnė.
  • Sumažina priešlaikinį odos senėjimą: kaip jau buvo minėta, argano aliejuje yra daug sočiųjų rūgščių. Tiesą sakant, jame jų yra apytiksliai 80 proc., todėl šio aliejaus pagalba mažinant priešlaikinį odos senėjimą yra tiesiog neįkainojama. Marokiečiai jau nuo seno šį aliejų naudojo išsaugant savo jaunystę. Argano aliejus padeda sumažinti odos raukšles, įlinkimus ir kitus senėjimo požymius.
  • Apsaugo nuo neigiamų aplinkos veiksnių: kadangi argano aliejuje yra daug antioksidantų, jis apsaugo mūsų odą, plaukus ir nagus nuo kenksmingų ultravioletinių saulės spindulių. 2013 m. atliktas tyrimas parodė, kad argano aliejus gali normalizuoti odoje esančio pigmento melanino kiekį, o tai padeda išsaugoti sveiką odą ir apsaugoti ją nuo UV spindulių.