IT

Ar Apple įrenginiai tikrai saugūs

Prieš gerą dešimtmetį virusai, trojanai ir kiti internetiniai kenkėjai  buvo aktualūs tik Windows sistemų vartotojams. Apple vartotojai tik tyliai juokdavosi iš vargšų Microsoft sistemos naudotojų, neteisingai pasirinkusių operacinę sistemą. Apple kompiuterių tuo metu buvo palyginus labai nedaug, todėl virusų kūrėjams jie nerūpėjo. Deja nuo 2004 metų, kai buvo išleistas pirmasis virusas Apple kompiuteriams, – viskas pasikeitė. Kuo toliau tuo dažniau Apple įrenginiai tampa virusų bei internetinių sukčių aukomis.

computer repair London
MAc and windows repairs London

Jeigu paklaustumėte ar Mac kompiuteriai gali būti užkrėsti virusais – atsakymas būtų taip. Tačiau yra ir tam tikrų bet. Kadangi Apple operacinėje sistemoje yra įdiegtų papildomų saugumo priemonių tai padaryti yra gerokai sunkiau. Viena iš šių priemonių tai gate keeper sistema, kuri užtikrina jog programa nepraėjusi Apple saugumo patikros ir negavusi elektroninio parašo negalėtų būti įdiegta į kompiuterį.

Kadangi statistiškai Apple sistemų vartotojai – daugiau pajamų nei vidutiniškai gaunantys asmenys – jie tampa puikiais taikiniais kibernetiniams sukčiams. Todėl nepaisant esamų saugumo priemonių Mac sistemoje, yra kuriama ir platinama vis daugiau kenkėjiškų programų skirtų Apple įrenginiams. Ypač suintensyvėjo virusų kūrimas iphone, ipad ar ipod įrenginiams. Vienas iš pavyzdžių – virusas, užrakinantis įrenginį ir prašantis išpirkos už jo atrakinimą. Tai privertė gerokai tiek Apple vartotojus tiek programinės įrangos kūrėjus.

Daugiau informacijos apie kompiuterių saugumą galite rasti https://www.computerrepairltd.co.uk. Kasdien daugėja virusų skirtų Mac sistemoms. Todėl būtų pats laikas pasirūpinti Jūsų Apple įrenginio saugumu. Daugelis vartotojų net neturi antivirusinės sistemos skirtos jo įrenginiui. Šiuo metu jau yra keletas antivirusinių programų gamintojų kurie parduoda antivirusines tiek Windows, tiek Mac sistemoms.  Todėl būkite budrūs ir laiku pasirūpinkite savo kompiuterio ir duomenų saugumu.