Namams

Apie ką reikia pagalvoti įrenginėjant laiptus?

laiptuvaKuomet namas yra dviejų aukštų arba su rūsiu, neišsiversite be laiptų. Paprastas rūsys stilistiškai nereikalauja ypatingų laiptų sprendimų, tačiau perėjimas į antrą aukštą yra ne paprastai laiptai, o interjero dalis. Tad ir įrenginėti juos reikia su atitinkamu pasiruošimu bei apgalvojimu. Pasirinkimų šiais laikais yra išties daug, tad į ką labiausiai reikėtų atkreipti dėmesį ir apie ką pagalvoti, kuomet įrenginėjate laiptus naujuose namuose ar keičiate esamus?

Paskirta pinigų suma.

Nesvarbu apie ką galvosite ar svajosite, tačiau viskas kažkuriuo momentu atsiremia į pinigus. Todėl gerai apgalvokite savo finansinę situaciją ir paskirkite biudžetą laiptais. Tai nėra pigus pirkinys, tačiau negailėkite. Taip pat turėkite omenyje, jog laiptai įrenginėjami ir keičiami tikrai ne kas porą metų, šis objektas įsikurs namuose minimum dešimtmečiui, tad verčiau netaupykite, kitaip teks gailėtis visus ateinančius metus.

Vieta skirta laiptams.

Laiptų dydis turi būti proporcingas būsto erdvei, jei laiptai „suryja“ visą vietą, o jums nebelieka vietos kitiems numatytiems baldams ar daiktams namuose – keiskite laiptų formą, ieškokite kito optimalaus sprendimo. Laiptai turi subtiliai derėti bendroje būsto erdvėje.

Pasirinkite laiptų formą ir medžiagas.

Laiptai yra būsto interjero dalis, tad ji turi derėti prie jau esamų ar suprojektuotų objektų. Prie ultra modernaus interjero gali sunkiai derėti mediniai laiptai, o prie klasikinio dizaino – sunkiai įsikomponuoti stiklu ir neoninėmis šviesomis padabinti laiptai. Tad rinkitės tokią formą ir medžiagas, kad bendras būsto interjeras nenukentėtų, o laiptai netaptų išsišokėliais.

Nepamirškite saugumo.

Muilo operų įprastas scenarijus: herojė skubėdama nusiridena nuo laiptų. Taip būna ir realiame gyvenime ir gali baigtis gana skaudžiai. Todėl įrenginėjant laiptus nepamirškite saugumo – pakopų dydis turi būti ne mažesnis nei 26 cm, aukštis apie 15-18cm. Taip pat itin svarbu įrengti saugius bei tvirtus turėklus. Jie turės atlikti dvi svarbias funkcijas – būti laiptų dizaino ašimi bei užtikrinti saugumą.

Būkite tikri dėl savo sprendimo.

Kaip minėjome straipsnio pradžioje, laiptai įrenginėjami ne vieniems metams, tad projektuodami laiptus, rinkdamiesi medžiagas gerai apgalvokite, kol tapsite užtikrinti, jog priėmėte gerą sprendimą.

Jei nežinote kaip turėtų atrodyti Jūsų laiptai, Laiptuva.lt Jūsų paslaugoms. Taip pat nepamirškite, jog pakeitimai sunkiai įmanomi pradėjus laiptų gamybos procesą, tad sprendimai turi būti priimti dar projektavimo stadijoje.