Šventės

7 klausimai, kuriuos privalote užduoti vestuvių fotografui

vestuvesTikriausiai praleidote ne vieną dieną internete, kol atradote tokį fotografą, kurio vestuvinės nuotraukos atrodo nuostabios, o kaina tinkama. Susisiekėte su juo elektroniu paštu ir sutarėte, kad vestuvių dieną būtent jis fotografuos Jūsų šventę. Džiugu! Tik ar tikrai esate užtikrinti, kad fotografas Jūsų nepaves? Pateikiame 7 klausimus, kuriuos reikia užduoti fotografui, kad Jūsų miegas prieš vestuves būtų ramus:

Ar bus pasirašyta rašytinė sutartis? Jei atsakymas yra neigiamas, tada visą riziką prisiimate Jūs patys ir niekas Jums nepadės jei  fotografo paslaugos neatitiks Jūsų lūkesčių ar duotų pažadų. Siūlome pasirašyti kuo aiškesnią sutartį, kur būtų išvardintos visos žadėtos paslaugos ir įvardinti terminai.

Kas nutiks jei susirgsite ar įvyks kas nors nenumatyto ir negalėsite dirbti? Jums svarbiausia būti tikriems, kad fotografas galės pasiūlyti kas jį pakeistų ir užtikrintų kokybiškas paslaugas. Jei fotografas neturi aiškaus atsakymo ar atsarginio plano, tada vertėtų rimtai pagalvoti ar verta jį samdyti.

Kiek retušuotų nuotraukų pateiksite? Vestuvių dieną fotografai užfiksuoja nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių nuotraukų, tačiau tik dalis iš jų bus pateiktos Jums.

Ar siūlote priešvestuvinę fotosesiją? Tai puiki galimybė susidraugauti su foto kamera ir suprasti kaip dirba fotografas.

Dirbate vienas ar turite asistentą? Galbūt fotografuosite dviese? Yra daug menkų darbelių, kuriuos gali atlikti asistentas ir fotosesijos vyksta daug sklandžiau ir operatyviau.

Kada atvyksite ir ar galėsite pasilikti  ilgiau, jei vestuvių diena užsitęs? Ar tai kainuos papildomai? Ne visada viską galima suplanuoti minučių tikslumu, bet gera žinoti, kad fotografas niekur nedings ir visos svarbiausios akimirkos bus užfiksuotos nuotraukose.

Kiek laiko reikės laukti, kol atsiųsite vestuvines nuotraukas? Nėra standartų ar terminų, per kiek laiko fotografas Jums turi pateikti nuotraukas, tačiau būkite tikri, kad Jums siūlomi terminai logiški ir Jums priimtini.

Tikimės, kad Jūsų pasirinktas fotografas pateiks Jums patinkančius atsakymus į šiuos ir kitus klausimus. O vestuvių dieną Jus sups savo sričių profesionalai ir galėsite mėgautis savo švente.