Finansai

Paskolos mokslams

paskolosDauguma jaunuolių iš karto stoja į aukštąsias mokyklas, vos po vidurinių baigimo. Šiais laikais yra prestižo reikalas po mokyklos iškarto lėkti studijuoti, natūralu, kad ir paskolos mokslams tampa vis populiaresnės. Valstybinis studijų fondas remia visus gerai besimokančius, o ir bankai gali padėti tiems, kurie įstojo tik todėl popieriuko, arba mokykloje vis dėlto nesimokė itin gerai, kad galėtų nemokamai studijuoti savo svajonių profesiją.  Taip pat, yra ir kita rūšis studentų –  kurie nusimokė kolegijoje ar universitete ir iš nemokamos vietos papuolė į mokamą. O jei tiesiog reikia mažos sumelės pinigų, visad pagelbės kreditai.

Tikrai negalima teigti, kad visiems studentams, kuriems nesiseka mokslai reikia pulti imti kreditus ar paskolas.  Yra kitokių gudrybių Jei jau yra toks dalykas, kuris nelabai sekasi, tai vietoj to, kad ketvirtadienio vakarą keliauti su draugais į klubą, reikėtų pasėdėti prie knygų ir gerai tą dalyką iškalti. Čia juk labai puikus variantas, ne tik neleidi pinigų, bet dar ir skolos negauni, kurios išsitaisymas kainuoja.  Žinant kokia nešauni yra Lietuvos švietimo sistema, nepriklausomai nuo to ką žmogus studijuoja, pavyzdžiui istoriją, bus pridėtas koks nors matematikos kursas, tad natūralu, kad ties juo reiks ilgiau pasėdėti mokantis, o ypač, širdingiems istorikams.  Kiekvienas pamenantis savo studijų metus, gali pasakyti, jog buvo “ta” paskaita, kurios pavadinimo neatsimena ir nesuvokė apie ką ji buvo. Tačiau visi  alei vieno iš tos paskaitos gavo patenkinamus, balus ir išsilaikė egzaminu.  Lygiai taip pat, kiekvienas studentas atsimena dėstytojus, kuriuos vadindavo kirviais, jie būdavo patys griežčiausi  pasaulyje ir pas juos nori ar ne,reikėdavo mokytis labai daug.

Jei nusprendžiama vis dėlto naudotis tokia paslauga, kaip paskolos mokslams, tai studentu verta apmąstyti ir jos grąžinimo peripetijas. O, gal būt jam reikia paskolos dvejiems ar trejiems metams. Pasitaiko ekstremalų kurie ima kreditą kyšiui, bet net nesusimąsto kokios bus pasekmės jei dėstytojas to kyšio nepaims? Geriausiu atveju kreditai gali būti grąžinami gražinti, blogiausiu – studentas bus išmestas.  Galų gale, visada verta apsvarstyti ar tikrai imti paskolą verta.