Vaikų vasaros stovyklos
Laisvalaikis

5 svarbūs aspektai renkantis vaikų vasaros stovyklą

Tinkamos vaikų vasaros stovyklos pasirinkimas gali atrodyti pernelyg sudėtinga užduotis. Pastaruoju metu mūsų šalyje savo veiklą pradeda vykdyti vis daugiau vasaros stovyklų, kurių tematika yra labai įvairi – nuo skirtingų sporto šakų, iki menų ir įvairių mokslo sričių. Tai reiškia, kad prieš pasirenkant konkrečią vasaros stovyklą – reikia atlikti savo namų darbus.

Stovyklos tipas

Galima rinktis tiek iš dienos stovyklų, tiek ir iš tų, kuriose vaikai savo laiką leidžia ne vieną savaitę. Žinoma, šį sprendimą turėtumėte priimti kartu su savo vaiku. Pasiteiraukite jo, kokio tipo stovykla jam patiktų labiausiai. Jei jūsų vaikas nenorės labai ilgą laiką praleisti konkrečioje stovykloje, neverskite jo. Atminkite, kad vasaros stovyklą renkate savo vaikui, todėl joje jis turėtų jaustis labai saugiai, jaukiai ir smagiai.

Vieta ir stovyklos dydis

Kai nuspręsite, koks stovyklos tipas geriausiai tinka jūsų vaikui, apgalvokite ir stovyklos vietą bei jos dydį. Jei stovykla bus labai toli nuo jūsų namų, vargu ar galėsite reguliariai ten lankytis, todėl nepamirškite įvertinti ir šių klausimų. Minėtas stovyklos dydis taip pat turi nemenkos reikšmės. Pagalvokite ar jūsų vaikas mėgsta laiką leisti tarp daugybės žmonių. Jei ne, tuomet pasistenkite pasirinkti mažesnę stovyklą, kurioje dalyvausiančių vaikų skaičius bus pakankamai ribotas.

Profesionalus stovyklos personalas

Stovykloje, į kurią išleisite savo vaiką, turi dirbti puikūs pedagogai, galintys užtikrinti tinkamą vaikų laisvalaikį. Be to, jų saugumas taip pat bus patikėtas į stovykloje dirbančių žmonių rankas. Todėl labai didelį dėmesį skirkite stovyklos organizatorių ir joje būsiančių darbuotojų vertinimui.

Rekomendacijos

Jei jūsų aplinkoje yra tėvelių, kurie turi panašaus amžiaus vaikų, pasiteiraukite jų, galbūt jie taip pat yra ne kartą išleidę savo vaikus į vasaros stovyklą? Jei taip, tuomet jie neabejotinai galės išsakyti savo nuomonę apie vieną ar kitą stovyklą.

Jūsų biudžetas

Suprantama, kad kiekviena vasaros stovykla yra įkainojama skirtinga pinigų suma, todėl iš anksto pagalvokite, kokį biudžetą galite skirti. Tokiu atveju bus kur kas paprasčiau ieškant tinkamiausios vasaros stovyklos.