Siuntos Lietuvoje
Paslaugos

Siuntos Lietuvoje – kaip jas taisyklingai adresuoti ir supakuoti?

Tikriausiai visiems iš mūsų teko per gyvenimą išsiųsti bent vieną siuntinį – stiklainį uogienės anūkams, pamirštus daiktus į miestą studijuoti išvykusiems vaikams ar būtinus dokumentus notarui. Ypač siuntinių bumas pasijaučia prieš didžiąsias metų šventes, kai į visus šalies kampelius keliauja dovanos ir sveikinimai. Nors šventės jau praėjo, pravartu aptarti, kaip taisyklingai siuntos Lietuvoje turi būti adresuojamos ir supakuojamos.

  • Adresas

Netinkamai adresuota siunta – pagrindinė priežastis, dėl kurios siuntinys vėluoja ar paklysta, o jo gavėjas nerandamas. Tokiu atveju siųstoji korespondencija visuomet grąžinama siuntėjui. Statistika byloja, kad net kas 5 siunta adresuojama netiksliai. Dažniausiai užrašomas tik gavėjo vardas bei pavardė, nurodoma gatvė ir namo numeris, bet pamiršstama parašyti buto numerį, miestą, kaimą ar savivaldybę. Kartais nurodoma tiksli gyvenvietė, bet vėlgi pamirštama savivaldybė. Ir kaip tokiu atveju siuntų tarnybai žinoti, kuris iš Butrimonių kaimų turėtas omenyje – esantis Alytaus rajono savivaldybėje ar Šalčininkų rajone.

Siuntėjų visuomet prašoma nurodyti tikslų penkiaženklį pašto kodą. Tai vienintelė galimybė išsiaiškinti, kur tiksliai korespondencija turi būti pristatyta, jei adresas nurodytas netiksliai.

Taip pat nemažiau svarbu nurodyti ir siuntėjo adresą. Dažnai manoma, kad jis nereikalingas, tačiau netaisyklingai adresavus siuntą ir nesuradus jos gavėjo ji yra grąžinama tik siuntėjui. Tad būtina nurodyti savo vardą, pavardę bei tikslų adresą.

Norint tinkamai adresuoti siuntinį būtina nurodyti gavėjo vardą ir pavardę, namo bei buto numerius, atskirtus brūkšneliu, penkiaženklį pašto kodą bei miesto pavadinimą. Jei korespondencija siunčiama į mažesnį miestelį ar kaimo vietovę – nurodykite pašto pavadinimą bei savivaldybę.

  • Pakuotė

Priklausomai nuo siunčiamo daikto gabaritų, pasirinkite tinkamo dydžio tvirto kartono dėžę. Ji negali būti per didelė – tuomet daiktas tranportavimo metu gali laisvai dėžėje judėti ir būti pažeistas, tačiau negli būti ir per maža – dėžė tuir būti sandariai uždaryta. Jei siunčiate trapius ar dūžtančius daiktus, patalpinkite juos dėžes centre, o kraštus užpildykite burbuline plėvele ar putos granulėmis. Dėžę ar kitą pakuotę saugiai užklijuokite lipnia juosta.

Svarbu išsirinkti kokybišką ir tvirtą siuntinio pakavimo priemonę, kuri galėtų atlaikyti ilgą kelionę, bei pasirūpinti smūgiams atsparia medžiaga.

Be abejonės, artimiausiu metu susiruošę išsiųsti siuntą tai padarysite be problemų – ji nei bus sugadinta kelionėje, nei pradings pakeliui.