Stalo žaidimai yra svarbūs vaiko psichinei ir socialinei raidai. Tarp priežasčių, kodėl vaikai karts nuo karto turėtų žaisti stalo žaidimus, yra geresnis susikaupimas ir kūrybinis tobulėjimas. Vaikai praturtėja įvairiais gyvenime svarbiais įgūdžiais žaisdami stalo žaidimus.
Stalo žaidimai yra ir linksmi, ir edukaciniai. Šie žaidimai padeda ugdyti tokius įgūdžius kaip sprendimų priėmimas, socialinė sąveika ir kritinis mąstymas.
Nereikia nė sakyti, kad šie įgūdžiai yra gyvybiškai svarbūs vaiko išgyvenimui ir iššūkių įveikimui ateityje. Žemiau dalinamės 5 priežastimis, kodėl verta žaisti stalo žaidimus.
Stalo žaidimai padeda išmokti gyvybiškai svarbių socialinių įgūdžių
Būtina žaisti stalo žaidimus vien tam, kad būtų ugdomi vaiko socialiniai įgūdžiai. Tai jaudinanti konkurencijos ir motyvacijos aplinka, skatinanti žodinę išraišką, ugdanti tokias savybes kaip kantrybė ir ryžtas. Susikaupimas ir atmintis pagerėja sutelkiant dėmesį į žaidimą, nes vaikai turi prisiminti taisykles ir kada ateina eilė judėti. Stalo žaidimai yra naudingi lavinant kritinio mąstymo įgūdžius, gebėjimą sutelkti dėmesį ir suvokti erdvę.
Vienas didžiausių stalo žaidimų privalumų yra laikas, praleistas kartu. Visa šeima gali žaisti stalo žaidimus, kad praleistų kokybišką laiką vieni su kitais. Stalo žaidimai suteikia galimybę vaikams teigiamai bendrauti su savo šeima, taip kartu ugdant socialinius įgūdžius.
Vaikus motyvuoja stalo žaidimai
Konkurencija skatina vaikus stengtis, nes kyla pavojus jų „garbei“. Nesvarbu, kokius stalo žaidimus jie žaidžia, vaikai yra labiau orientuoti į pergalę. Netgi vonios žaislai ir žaidimas jais patiems mažiausiems gali leisti pajausti pergalę.
Vaikai mokosi priimti sprendimus per stalo žaidimus
Stalo žaidimai padeda vaikams ugdyti sprendimų priėmimo įgūdžius. Pavyzdžiui, strateginiais stalo žaidimais žaidėjas privalo greitai, bet efektyviai judėti, taip sustiprindamas savo sprendimų priėmimo įgūdžius. Žaidėjas turi kritiškai mąstyti, numatyti žingsnius, o ne tik atsitiktinai žengti. Stalo žaidimų nugludinti sprendimų priėmimo įgūdžiai jiems tampa labai svarbūs realiame pasaulyje.
Stalo žaidimai padeda sužinoti, kaip pasiekti užsibrėžtų tikslų
Kai kurie pagrindiniai stalo žaidimų žaidimo elementai yra būtent tokie dalykai, kurių reikia žmogui, norint pasiekti tikslą. Pavyzdžiui, jie sužino, kaip verbuoti sąjungininkus, kada judėti ir kaip nuspėti priešininko strategijas žaidžiant žaidimą. Šie dalykai nesvarbu ar tai būtų stalo žaidimai mergaitėms, ar žaislai berniukams, padeda jiems išsiugdyti mąstyseną tikslams pasiekti.
Stalo žaidimai išugdo problemų sprendimo metodiką
Problemų sprendimo įgūdžiai yra svarbūs visose gyvenimo srityse. Stalo žaidimai skatina vaikus spręsti realias problemas realaus gyvenimo scenarijuose. Daugumoje stalo žaidimų reikalaujama, kad vaikai išanalizuotų problemą, išsiaiškintų visus jos elementus ir rastų veiksmingą sprendimą.
Šiais laikais rekomenduojama neskirstyti ar čia žaislai mergaitėms ar berniukams, vaikai privalo išbandyti viską, kad patirtų kuo daugiau gyvenimiškų pamokų ir suprastų kokie žaidimai jiems labiausiai patinka – strateginiai, linksmi ar aktyvūs.