Kaip žinia Wi-fi yra radijo ryšio technologijos yra prekinis ženklas, kuris priklauso Wi-fi aljansui. Wifi yra plačiajuosčio radijo ryšio technologija, leidžianti sukurti duomenų perdavimo tinklus. Paprastai Wi-fi naudoja tiesioginės sekos skleisto spektro (angl. DSSS – Direct Sequence Spread Spectrum) ir ortogonalaus dažnio tankinimo ( angl. OFDM – orthogonal Frequancy Division Multiplexing) technologijas. Wi-Fi ryšio sistemų veikimą reglamentuoja taip vadinamų IEEE 802.11 standartų grupė. Šiuos standartus paprastai rengia elektrotechnikos ir elektronikos inžinierių institutas. Šis standartas buvo sukurtas 1997 metais ir tapo pagrindiniu dokumentu, kuris reglamentuoja radijo ryšio sistemas, veikiančias 2.4 GHz dažnio ruože. Anksčiau šios sistemos buvo žinomos kaip WLAN, o taip pat jos turėjo savo specifikacijas.
Wifi belaidžio ryšio sistemos yra pagrįstos radijo signalo spektro keitimo metodais, tam tikrais signalo moduliacijos principais, įrenginių autentifikavimo, klaidų kontrolės ir jų taisymo, bei bendrosios prieigos prie kanalo metodais, o taip pat MIMO sistema. Tai leidžia užtikrinti spartųjį belaidį interneto ryšį visame pasaulyje. Wifi belaidžio radijo ryšio technologija naudoja 2.4 ir 5 Ghz dažnių radijo ruožus. MIMO sistemos panaudojimas reiškia, kad yra integruota daugiau nei po vieną anteninį įrenginį.
Belaidis Wi-Fi ryšys turi daugybę privalumų. Vienas iš jų yra patogus prisijungimas prie interneto tinklo prieigos taškų. Belaidis interneto ryšys praverčia tuomet, kai yra norima greitai ir nebrangiai išplėsti vietinius kompiuterių tinklus, kadangi kitų panašių technologijų realizacijai paprastai yra reikalingi kabeliai ar šviesolaidžiai, o tai dažnu atveju yra ekonomiškai neefektyvu.
Kitaip nei GSM radijo ryšio sistemos, Wifi belaidžio ryšio sistemos paprastai naudoja nelicencijuotą dažnių ruožą, todėl vartotojams nėra reikalingas radijo ryšių reguliavimo tarnybos leidimas. Taip pat Wifi belaidžio ryšio sistemos pasižymi saugiu duomenų perdavimu, o tai užtikrina belaidžio tinklo apsaugos protokolai.
Šiuo metu pasaulyje išmaniųjų įrenginių skaičius vis didėja, o juose nėra apsieinama be tokių radijo ryšio sistemų kaip wifi. Tai nėra nieko nuostabaus, nes ši technologija turi daugybę privalumų, o taip pat ji nėra sunkiai integruojama į įvairius nešiojamus įrenginius, todėl wifi liks viena iš svarbiausių bevielio ryšio sistemų.