Įvairūs

Vilniuje kontaktiniam ugdymui duris ateinančią savaitę atvers dar trys mokyklos

Prieš tris savaites Vilniaus pradėtas pilotinis pradinukų ir pedagogų šeimų ūkių testavimas dėl COVID-19 kaupinių būdu tęsiamas. Kitą savaitę pamokos po testavimo vyks jau keturiose mokyklose – prie Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos prisijungs „Vyturio“ pradinė mokykla, Baltupių gimnazija ir Jono Basanavičiaus progimnazija. Mokyklos atrinktos atsižvelgus į jų administracijų pastangas koordinuoti pilotinį projektą ne tik pristatant jį tėvams, bet ir rūpinantis suplanuoti saugų moksleivių srautų judėjimą. 

Tiriant jau tris savaites kontaktinį ugdymą tęsiančios Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos moksleivius, penktadienį dviejuose iš 167 kaupinių (1,2 proc.) rasta koronaviruso infekciją rodančių ėminių. Tą pačią dieną abiejų kaupinių nariai buvo užregistruoti ir ištirti PGR tyrimu. Tyrimui patvirtinus pirminį atsakymą, nuo rytojaus dvi klasės laikinai grįš į nuotolinį ugdymą, taip rūpinantis, kad būtų išvengta koronaviruso židinio. Koronaviruso infekcija kaupiniuose buvo aptikta pirmąkart per tris bandomojo testavimo savaites, Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ specialistams pastarąją savaitę Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijoje ištyrus 722 asmenis. 

Vilniaus pavyzdžiu seka ir kiti Lietuvos miestai – nuo rytojaus mokyklų atvėrimo modelį saugantis testavimu kaupiniais pradeda taikyti 26-ių savivaldybių mokyklos. 

Pranešimą paskelbė: Rusnė Marčėnaitė, Vilniaus miesto savivaldybė
Vilniuje kontaktiniam ugdymui duris ateinančią savaitę atvers dar trys mokyklos