Įvairūs

Valstybės dieną Tautišką giesmę kviečia giedoti ir „Maximos“ parduotuvėse

Jau daugiau nei dešimtmetį gyva tradicija Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, liepos 6-ją, paminėti giedant „Tautišką giesmę“, grįžta į didžiausio šalyje „Maximos“ prekybos tinklo parduotuves. Lietuviškas prekybos tinklas jau tradiciškai jungiasi prie iniciatyvos „Tautiška giesmė aplink pasaulį 2020“ ir kviečia visus klientus bei darbuotojus burtis vieningam Lietuvos himno giedojimui. Šiais metais kviečiama „Tautišką giesmę“ giedoti išlaikant saugią distanciją – vėliavos atstumu.

„Valstybės dieną vieningai giedama „Tautiška giesmė“ – gyva šių laikų tradicija, simbolizuojanti mūsų pasididžiavimą savo šalimi. Nebe pirmus metus jungiamės prie iniciatyvos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ ir liepos 6-tąją kviečiame jungtis į iškilmingą gyvų balsų grandinę“, – sako Ernesta Dapkienė, lietuviško prekybos „Maxima“ komunikacijos ir korporacinių reikalų direktorė.

Liepos 6-tąją lietuviai visame pasaulyje ir Lietuvoje, „Tautišką giesmę“ giedos lygiai 21:00 val. vietos laiku. Atsižvelgiant į galimas rizikas, tose pasaulio vietose, kur karantino sąlygos leidžia, iniciatyvos „Tautiška giesmė aplink pasaulį 2020“ organizatoriai kviečia rinktis giedoti prie skirtingus krantus jungiančių tiltų – gryname ore, greta upių ir kitų vandens telkinių, taip pat ir „Maximos“ parduotuvėse, tarpusavyje išlaikant saugų 1-2 metrų atstumą. Maždaug tokio ilgio būna tradicinė Lietuvos vėliava. Ištiesta tarp susirinkusiųjų giedoti, ji gali tapti dar vienu simboliniu vienybės tiltu.

„Šiuo visam pasauliui sudėtingu metu žmonių saugumas ir sveikata yra pagrindinis prioritetas. Kol kas negalime švęsti pergalės prieš Covid-19. Tačiau galime švęsti pandemijos akivaizdoje atrastą žmonių vienybę, gebančią peržengti atstumų, sienų, tautybių, profesijų ir visus kitus skirtumus bei sujungti bendram tikslui. Kiekvieno iš mūsų giedamas himnas šiemet taps simboliniu vienybės tiltu. Net ir būdami kitame krante – kitoje valstybėje, kitame mieste, uždarame bute ar net izoliuotoje palatoje – mes galime jaustis esantys drauge: su tautiečiais, artimaisiais ar tiesiog kitais žmonėmis“, – dalinasi Raimundas Daubaras, iniciatyvos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ organizatorius.

Šiemet liepos 6 d., lygiai 21:00 Lietuvos laiku, jau 12-ąjį kartą visame pasaulyje vienu metu skambėsianti „Tautiška giesmė“ pirmą kartą lietuvių vieningai buvo sugiedota 2009 metais. Tąkart ji nuskambėjo Lietuvos vardo tūkstantmečio proga, kai mūsų šalies buriuotojai, jachta „Ambersail“ apiplaukę pasaulį, pakvietė net 26 pasaulio lietuvių bendruomenes garbingą sukaktį švęsti drauge.

Per daugiau nei dešimtmetį lietuvių visame pasaulyje puoselėjama tradicija šiandien jau yra įgavusi ir oficialų statusą – liepos 6 d. švenčiama ne tik Valstybės ar Karaliaus Mindaugo karūnavimo, bet ir „Tautiškos giesmės“ diena.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”