Įvairūs

Valstybės archyvai savo lankytojus kviečia dalyvauti viešoje diskusijoje

Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba ir valstybės archyvai kviečia į viešą diskusiją aktualiais valstybės archyvuose saugomų dokumentų naudojimo, skaitmeninio turinio prieinamumo ir kitais klausimais.

Diskusija vyks šių metų gruodžio 5 d. Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyboje. Puoselėjame viltį sulaukti ne tik įvairių mokslo sričių atstovų – istorikų, genealogų, tyrinėtojų, – bet ir tų valstybės archyvų lankytojų, kuriems rūpi aptarti valstybės archyvų šiandieną ir padiskutuoti apie ateities perspektyvas.

Iš svarbių klausimų ir pokyčių archyvų sistemoje paminėtina jau beveik metus veikianti modernizuota Elektroninio archyvo informacinė sistema. Nuo šių metų pradžios šioje sistemoje jau prieinama daugiau nei 45 tūkst. apskaitos vienetų, 3,9 mln. vaizdų, o tokio turinio peržiūrų skaičius viršijo 2 mln. Šie rezultatai tik patvirtina, kad internetu prieinamas turinys yra itin svarbus ir reikalingas.

Šių metų balandžio mėnesį Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba vykdė valstybės archyvų teikiamų paslaugų vertinimo tyrimą. Gauti tyrimo rezultatai ir respondentų išsakytos pastabos bei lūkesčiai neliko be atsako – į daugelį jų jau atsižvelgta. Tačiau aptarti vertų klausimų spektras vis dar platus.

Diskusija vyks 2022-12-05, 13—14:30 val.

Vieta – Mindaugo g. 8, Vilnius, IV aukštas, Ekspozicijų ir edukacijos salė.

Kad diskusijos dalyviai jaustųsi patogiai ir saugiai (mūsų salėje telpa iki 100 dalyvių ir vis dar nepamiršome COVID-19 ribojimų ir grėsmės), prašytume informuoti apie savo dalyvavimą šiuo el. pašto adresu: agne.vilkisiene@archyvai.lt arba registracijos formoje: https://forms.gle/xoy1bmobx8AWfPay5

Pranešimą paskelbė: Agnė Vilkišienė, Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba
Valstybės archyvai savo lankytojus kviečia dalyvauti viešoje diskusijoje