Namams

Užuolaidos vaikų kambariui

Užuolaidos jau daugelį metų ne tik saugo namų langus nuo pašalinių žvilgsnių ar saulės spindulių, bet ir yra dekoro detalė, kuri gali kambariui suteikti išskirtinį stilių arba visiškai sugadinti bendrą erdvės vaizdą. Tad labai svarbu, kad užuolaidos interjere rastų savo vietą ir taptų neatsiejama kambario dalimi. Taigi, šiandien pakalbėkite apie tai, kokias užuolaidas rinktis vaikų kambariui, o kokių geriau atsisakyti.

uzuolaidos-vaiko-kambariui03

Pradėkime nuo to, kad užuolaidų pasirinkimui daugiausiai įtakos turi vaiko amžius. Tarkim, ryškios, linksmos, įvairiausiais piešinukais dekoruotos užuolaidos puikia tinka jaunesniems vaikams, kurie dar mielai žaidžia žaislais, tiki Kalėdų Seneliu ar domisi pasakomis. Vyresnių vaikų, kurie po truputį žengia į paauglystės laikotarpį, kambariui specialistai rekomenduoja rinktis pastelinių spalvų, ramesnių raštų užuolaidas, kurios per daug nekrenta į akis, tačiau dera prie bendro kambario interjero arba tam tikrų detalių, pavyzdžiui, baldų ar sienų spalvos.

Kalbant apie audinius, vaiko kambaryje nereiktų sunkaus, blizgaus ar labai prašmatnaus audinio užuolaidų. Tokie audiniai gali trikdyti vaiką, todėl jo kambarys jam taps tiesiog nemielas. Be to, renkantis užuolaidų audinius vertėtų pagalvoti ir apie tai, kad vaiko kambarys turi būti šviesus, juk jis ten mokosi ir žaidžia. Tad, labai tankūs ir mažai šviesos praleidžiantys audiniai nėra puikus pasirinkimas.

Prastas pasirinkimas ir nekokybiškos užuolaidos, kurios po kelių skalbimų praranda savo estetinę išvaizdą. Reikia pripažinti, kad vaikai mėgsta nešvariomis rankytėmis pačiupinėti ir patalynę, ir užuolaidas, ir švariai nuvalytą stalą, todėl vaiko kambario užuolaidos paprastai yra skalbiamos dažniau nei kitų kambarių. Tad kokybė tikrai nėra paskutinėje vietoje. Tiesa, reikia paminėti, kad rasti kokybiškas ir pigias užuolaidas gana sudėtinga, tad jei nenorite labai permokėti, vertėtų pagalvoti apie užuolaidų siuvimą. Užuolaidų siuvimas – ekonomiškesnis ir patogesnis pasirinkimas, kadangi užuolaidų dizainas bus pritaikytas konkrečiai erdvei ir idealiai tiks vaiko kambario langui.

Galiausiai reikia atminti kelias nelaužomas taisykles, kurios galioja užuolaidas, kabinant ne tik vaiko, bet ir kituose kambariuose:

  1. Trumpos užuolaidos – ekonomiškesnės. Tankiomis ar masyviomis užuolaidomis negalima uždengti radiatorių, nes namuose bus vėsu, o sąskaitos už šildymą nedžiugins.
  2. Jei kambarys nedidelis, kabinkite užuolaidas prie pat lubų, toks spendimas vizualiai paaukštins kambarį.
  3. Mažose erdvėse netinka prabangios užuolaidos. Mažiau kartai yra daugiau.