Įvairūs

Trims „Maximos“ darbuotojams nustatytas koronavirusas, daugėja pasveikusiųjų

Prekybos tinklas „Maxima“ praneša apie 3 naujus savo darbuotojų susirgimų COVID-19 infekcija atvejus bei per šią savaitę jau 12 pasveikusių darbuotojų. Ketvirtadienį, lapkričio 12 dieną, koronavirusas nustatytas darbuotojams Klaipėdoje ir Šiauliuose. Parduotuvėse ir kituose padaliniuose, kur dirbo COVID-19 susirgę darbuotojai, yra atlikta pilna dezinfekcija.

„Ir toliau visoje šalyje plintanti COVID-19 infekcija neaplenkia ir mūsų darbuotojų. Džiaugiamės, kad kasdien vis daugiau darbuotojų pasveiksta nuo COVID-19 ir per šią savaitę jau 12 darbuotojų pasveiko. Vis dėlto vakar koronavirusas nustatytas dar trims darbuotojams. Visi jie gydosi namuose. Darbuotojai, kurie turėjo galimai artimą kontaktą su COVID-19 apsirgusiais kolegomis, saviizoliavosi. Parduotuvių ir kitų padalinių patalpos, kuriose dirbo koronavirusu užsikrėtę darbuotojai, yra papildomai išvalytos ir atlikta pilna vidaus dezinfekcija. Konsultuojamės su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru ir imamės visų rekomenduojamų prevencinių veiksmų, kurie padėtų išvengti COVID-19 susirgimų plitimo“, – sako prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Prekybos tinklas „Maxima“ nuo COVID-19 pandemijos pradžios visuomenei informuoja apie kiekvieną COVID-19 užsikrėtusių darbuotojų atvejį.

Vakar COVID-19 infekcija nustatyta dviem darbuotojams Klaipėdoje. Vienas jų dirba „Maxima X“ parduotuvėje, Sportininkų g. 18. Jis paskutinįsyk savo darbo vietoje buvo lapkričio 5 dieną. Artimų kontaktų nei su klientais, nei kitais kolegomis nebuvo. Kita koronavirusu užsikrėtusi „Maxima XXX” parduotuvės, Taikos pr. 141, darbuotoja paskutinįsyk darbo vietoje lankėsi lapkričio 6 dieną. Kolegė, kuri turėjo galimai artimą kontaktą su COVID-19 sergančiąja, saviizoliavosi.

Taip pat COVID-19 infekcija diagnozuota Šiauliuose „Maxima XX“ parduotuvėje, Rūdės g. 14, esančio maisto gamybos cecho darbuotojai. Paskutinįsyk ji savo darbo vietoje lankėsi lapkričio 10 dieną. Artimų kontaktų nebuvo.

Parduotuvės ir kitos patalpos, kuriose dirbo COVID-19 užsikrėtę darbuotojai, yra išvalytos ir pilnai dezinfekuotos. Pasak E. Dapkienės, „Maxima“ parduotuvės darbuotojai ir pirkėjai gali jaustis saugiai ir toliau lankytis šiose parduotuvėse

„Šiuo metu laikomės itin sugriežtintų higienos reikalavimų: reguliariai dezinfekuojami pirkinių vežimėliai ir krepšeliai bei kiti įvairūs paviršiai, parduotuvių vėdinimui yra padidinta šviežio oro cirkuliacija. Darbuotojai yra supažindinti su papildomomis rekomendacijos vengti tiesioginių tarpusavio kontaktų ir laikytis saugaus atstumo. Taip pat skatiname savo darbuotojus tirtis dėl COVID-19 nustatymo profilaktikos tikslais visose savivaldybėse, kurios tik organizuoja tokius tyrimus“, – pažymi E.Dapkienė.

Prekybos tinklas „Maxima“ savo esamus ir būsimus darbuotojus yra apdraudęs specialiu draudimu nuo koronaviruso. Darbuotojai yra aprūpinti būtinomis apsaugos priemonėmis – medicininėmis kaukėmis ar apsaugos skydeliais, pirštinėmis, dezinfekciniais rankų skysčiais. Kasdien „Maxima“ darbuotojams yra matuojama temperatūra. Jeigu darbuotojai jaučiasi prastai, turi peršalimo ar gripo simptomų, tuomet jų prašoma likti namuose.

Šiuo metu visoje Lietuvoje yra ribojamas į parduotuves patenkančių pirkėjų srautas. Pirkėjų prašoma parduotuvėse laikytis saugaus – 2 metrų – atstumo, nepamiršti dėvėti apsaugines veido kaukes, dezinfekuoti rankas ir naudotis nemokamomis vienkartinėmis pirštinėmis, kurias galima rasti prie įėjimo. Visose „Maxima“ parduotuvėse atėjusiems apsipirkti yra galimybė nemokamai gauti apsauginę veido kaukę.

Iš viso nuo koronaviruso pandemijos pradžios susirgimai COVID-19 infekcija yra diagnozuoti 124 „Maximos“ darbuotojams, iš kurių 43 darbuotojai yra pilnai pasveikę ir sugrįžę į darbus. Iki šiol dėl COVID-19 yra ištirti 1366 prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojai. Šiuo metu 84 darbuotojų testo atsakymų dar laukiama.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”