Įvairūs

Tofu kačių kraikas: viskas, ką naudinga apie jį žinoti

Visi auginantys kates žino, koks svarbus kačių priežiūroje yra kačių kraikas. Jis palengvina katės priežiūrą šeimininkams, o ir patiems augintiniams suteikia tinkamą pagrindą gamtinių reikalų atlikimui. Tačiau, naudinga žinoti, kad kačių kraikas gali būti įvairiausių, skirtingų rūšių. Na, o visuomenei, pramonei vis dažniau atsižvelgiant į ekologiją ir planetos išsaugojimą, nenuostabu, kad ir kačių kraiko gamintojai atkreipia į tą dėmesį. Šių dienų naujovė – tofu kačių kraikas, kuris pastaraisiais metais sulaukė daug susidomėjimo. Tofu kačių kraikas yra gaminamas iš sojos pupelių, tų kurias mes valgome, ląstelienos. Tai reiškia, kad šis kraikas yra nekenksmingas, 100 % natūralus ir gali tapti puikia, ekologiška alternatyva kitiems kačių kraikams. Tačiau, tai ne viskas, ką reikėtų žinoti apie tofu kačių kraiką. Šiame straipsnyje rasite naudingos informacijos, kurią svarbu žinoti apie natūralų, ekologišką, tofu kačių kraiką. 

Kas yra tofu kačių kraikas?

Kaip ir buvo minėta anksčiau, tofu kačių kraikas yra gaminamas iš sojos pupelių ląstelienos. Tofu, dažnas iš mūsų, žinome kaip maisto produktą, tačiau, ši ląsteliena, kaip matome, gali būti naudojama ne tik maistui. Dažniausiai, tofu kačių kraikas būna sudarytas iš cilindro formos granulių, kurios yra minkštos ir lengvos. Taip pat, neretai, tofu kačių kraikas būna bekvapis, tačiau, galima rasti gamintojų, kurie gamina ir kvepiančius, kitomis ypatybėmis, pavyzdžiui, spalvomis papildytus kraikus. Tiesa, specialistų teigimu, vertėtų rinktis bekvapį ir bespalvį kraiką, kuris neturės neigiamos įtakos katei ir jai patiks. Natūralūs šio tipo kraiko ingredientai pasižymi geru sugeriamumu bei kvapų kontrole. Tad, dažniausiai, papildomi kvapai tikrai nėra reikalingi. 

Kodėl tofu kačių kraikas yra toks populiarus?

Tofu kačių kraikas yra vienas iš natūraliausių ir ekologiškiausių kačių kraikų, rinkoje. Na, o jo populiarumas yra siejamas su privalumais, kuriais šis kraikas pasižymi. Pirmiausia, tofu kraikas yra saugus ir nekenkia sveikatai. Jame nėra visiškai jokių kenksmingų, sintetinių medžiagų, žinoma, jei renkatės nekvepintą ir nedažytą variantą. Dažnu atveju, kitų rūšių kačių kraikai gali sukelti kvėpavimo takų problemų, tiek katėms, tiek jų šeimininkams. Su tofu kačių kraiku, tokių problemų tikrai nebus. Kadangi, jis yra pagamintas iš natūralios medžiagos, net katei suvalgius šio kraiko, nieko blogo neatsitiks. Kitas privalumas – švara ir patogumas. Kadangi, tofu kačių kraiko granulės yra gana didelės, jos neprilimpa katei prie pėdučių. Na, o tai reiškia, kad iš kraiko dėžės išsineš mažiau kraiko. Taip pat, tai reiškia ir tai, kad kraiko pavyks sutaupyti. Šio tipo kraikas nekelia dulkių, jį galima saugiai nuleisti į klozetą, kanalizaciją, kadangi, jis suyra vandenyje. Žinoma, privalumas yra ir didelis sugeriamumas, kuris užkerta kelią nemalonių kvapų plitimui, susidarymui. Tiesa, ir pačios kraiko dėžės, katės tualeto išvalymas bus kur kas paprastesnis ir lengvesnis, naudojant tofu kačių kraiką. Savaime suprantama, tofu kačių kraikas yra ekologiškas, draugiškas aplinkai. Renkantis kačių kraiką reikėtų atsižvelgti ne tik į tai, ar jis patinka jūsų katei bei jums, o taip pat ir į tai, ar jis yra draugiškas aplinkai, nekenkia mūsų planetai ir jos neteršia. Dažnu atveju, kačių augintojai net nesusimąsto, kokią žalą gamtai daro paprastas, standartinis kačių kraikas. Kadangi, dažniausiai, tradicinis kačių kraikas nesuyra vandenyje, jis yra išmetamas į bendras atliekas, kurios vėliau pasklinda sąvartynuose, mūsų dirvožemyje. Tuo tarpu, tofu kačių kraikas yra gaminamas iš sojos pupelių subproduktų, kurie ar taip, ar taip atsirastų dirvožemyje, kuriam visiškai nekenkia, net jei ir nebūtų naudojami kraikui gaminti. 

Kokie yra tofu kraiko minusai?

Kaip ir kiekvienos rūšies kačių kraikas, tofu kraikas pasižymi tam tikrais minusais ir tai yra visiškai normalu. Pirmiausia, tofu kačių kraikas gali pelyti. Kadangi, jis yra gaminamas iš natūralių, organinių medžiagų, netinkamai laikomas jis gali imti pelėti. Dėl šios priežasties, jį būtina laikyti sausoje, vėsioje ir gerai vėdinamoje vietoje. Negana to, tofu kačių kraikas pasižymi ir gana aukšta kaina. Jis bus brangesnis už daugelį kitų rūšių kraikų. Vis dėlto, daugelis kačių augintojų tai laiko puikia investicija, kadangi, naudojant šį kraiką, jo keisti nereikia dažnai, o taip pat, jis nekenkia gamtai. 

Varle.lt svetainėje rasite platų, ekologiško tofu kačių kraiko asortimentą bei garsių ir populiarių gamintojų, tokių kaip TOFU bei kitų, pasirinkimą. Čia visada žemos kainos!

Pranešimą paskelbė: Ona Šablauskaitė, UAB Market Rats